רשות מקרקעי ישראל, משרד הבינוי והשיכון וחברת דירה להשכיר מפרסמים בימים אלו מכרז לבניית 256 יחידות דיור בשכונה החדשה 'מול תבור' בנוף הגליל. מדובר במכרז לבניית 256 יחידות דיור במתחם אחד לבנייה רוויה על שטח של כ-17 אלף מ"ר, מתוכן 200 יחידות דיור למטרת השכרה לטווח ארוך למשך 15 שנה ו-56 יחידות דיור למכירה מיידית.
1 צפייה בגלריה
השכונה החדשה תכלול שטחי ספורט ונופש, בתי ספר וגני ילדים
השכונה החדשה תכלול שטחי ספורט ונופש, בתי ספר וגני ילדים
השכונה החדשה תכלול שטחי ספורט ונופש, בתי ספר וגני ילדים
(הדמיה: ניר - קוץ אדריכלים)
על פי ההודעה שפרסמה רמ"י, המכרז הוא חלק מתוכנית שמטרתה הקמת שכונת מגורים חדשה מדרום לשדרות מעלה יצחק, וממזרח לשכונת זאב על שטח של כ-312 דונם. השכונה החדשה תכלול כ־1,500 יחידות דיור, מתוכן 300 דירות קטנות של שלושה חדרים. לצד מבני המגורים הוקצו שטחים רבים עבור מסחר ומבני ציבור; 47 דונם יוקצו עבור שטחים פתוחים וכ־13 דונם יוקצו עבור שטחי ספורט ונופש. במסגרת המכרז 25 אחוז מהדירות מיועדות לדיור בשכר דירה מפוקח לזכאים, ו-75 אחוז מהדירות יושכרו בשוק החופשי במחיר שוק.
עוד ציינה רמ"י בהודעתה כי התוכנית לשכונה החדשה 'מול התבור' כוללת מבני מגורים של עד 24 קומות בעירוב שימושים של מגורים ומסחר, שייבנו לאורך ציר מסחרי ראשי הסמוך לרחוב הראשי בעיר 'דרך מעלה יצחק'. כמו כן ישולבו מבני מגורים בני 12-8 קומות. לצד יחידות הדיור יכללו כ־9,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ־27 אלף מ"ר עבור מוסדות ציבור בהם בתי ספר וגני ילדים, כ־47 אלף מ"ר יוקצו עבור שטחים פתוחים וכ־13 אלף מ"ר לספורט ולנופש.
קראו גם >>>
השכונה תוקם מצדו הדרומי של רחוב 'דרך מעלה יצחק', שמהווה ציר תחבורה ראשי בעיר ולאורכו מתוכנן לעבור קו הרכבת הקלה חיפה-נצרת עילית. כמו כן, השכונה תתחבר עם השכונות הוותיקות - שכונת זאב ונוף יזרעאל, הממוקמות ממערב לה.
המתחם שישווק במסגרת המכרז מיועד ליזמים, חברות וקבלנים. במכרז מזמינה רשות מקרקעי ישראל את ציבור היזמים להגיש הצעות לחתימה על חוזה חכירה ישירה מהוון (ללא הסכם פיתוח) לתקופה של 98 שנים עם אופציה לתקופה נוספת של 98 שנים בגין המקרקעין לצורך תכנון, להקמה והפעלה של מתחם מגורים שיכלול 256 יחידות דיור לפחות.
המועד האחרון להגשת ההצעות למכרז הוא ב-14 במרץ 2022.