לאחר חודשים ארוכים, ערכאות משפטיות שונות ומאבק על דמותו של הצנחן השלישי בתמונה האייקונית שצילם חתן פרס ישראל המנוח, דוד רובינגר, בכותל במלחמת ששת הימים, הציע היום בית המשפט לצדדים להגיע לפשרה. עו"ד שלומי בן סבו שייצג את הצנחן ציון (ציגי( כרסנטי מעפולה ועו"ד אורון שוורץ שייצג את משפחת בורשטיין, אשר טענו כי הצנחן הינו אביהם המנוח אברהם בורשטיין ז"ל , קיבלו את הצעת בית המשפט ואף הצטלמו יחדיו למזכרת.
2 צפייה בגלריה
ציון כרסנטי
ציון כרסנטי
תמונת הפיוס המרגשת בבית המשפט
(צילום באדיבות עו"ד שלומי בן סבו)

התמונה המרגשת כמעט כמו תמונת שלושת הצנחנים בכותל אשר נכנסה לפנתיאון הלאומי , צולמה היום בבית המשפט כאשר בני משפחתו של החייל המנוח אברהם בורשטיין לחצו ידיי לצנחן ציגי כרסנטי והצטלמו לתמונה למזכרת עם עורכי דינם, שלומי בן סבו ואורן שוורץ.
זה היה אקורד הסיום לפרשה שהתפתחה בעת שבני משפחת בורשטיין טענו כי הצנחן השלישי בתמונה אינו מי שבמשך חמישים שנה הוצג וזוהה כציון כרסנטי. הם טענו כי הצנחן הינו אביהם המנוח אברהם בורשטיין ז"ל.
המשפט התנהל במספר ערכאות ועו"ד שלומי בן סבו, בא כוחו של ציגי כרסנטי, התעקש במשך כל ההליך להותיר פרשה זו עלומה ומותירה ספק, מיהו הצנחן השלישי. היום כאמור בהמלצת בית המשפט הגיעה הפרשה לסיומה לשביעות שני הצדדים.
סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט בני שגיא, כתב בפסק הדין : "בתום הליך גישור שנערך, הסכימו הצדדים כי אין מקום להכרעה בשאלת המצולמים בתמונה אותה צילם הצלם דוד רובינגר. זכרונו לברכה , ביום שביעי לשישי 1967. בוודאי מקום בו אין מחלוקת כי שני האנשים הרלוונטיים לוחמים עזי נפש שהשתתפו בשורה של קרבות, לרבות בקרב על שחרור ירושלים ופעלו למען מדינת ישראל. ביטחון ישראל באחת התקופות הקשות שידעה המדינה ובדרך האמיצה והראויה ביותר שניתן להעלותן על הדעת.

2 צפייה בגלריה
ציון כרסנטי
ציון כרסנטי
עו"ד שלומי בן סבו וציגי כרסנטי לאחר קבלת פסק הדין
(צילום באדיבות עו"ד שלומי בן סבו)

עוד כתב בית המשפט בפסק הדין כי ציגי, ציון כרסנטי, בן למשפחה ושבעה ילדים, בן יחיד ושש אחיות, התנדב לשרת בחטיבת הצנחנים כלוחם בחטיבה 55 גדוד 66 ולחם בשורת קרבות קשים לאורך שירותו הצבאי בסדיר ובמילואים. ציגי לחם בגבעת התחמושת בקרב בבית הספר לשוטרים בקרב על שחרור ירושלים, ציגי ממשיך לתרום למדינה ולצה"ל גם לאחר קבלת פטור ממילואים במסגרת התנדבות בכל יחידות צה"ל. אברהם בורשטין ז"ל, שורד שואה, עלה לישראל. בשנת 1950 התגייס לחטיבת הצנחנים ולחם במלחמת ששת הימים, בחטיבה 55 בגדוד 28, אברהם לחם גם במלחמת סיני ביום כיפור וכאמור בקרב על שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים. הצדדים מסכימים להניח את המחלוקת מאחוריהם ולשדר לעם ישראל מסר של איחוי ופיוס במסגרתו לא יידרש בית המשפט להכרעה בשאלת המצולמים בתמונה, תוך שכל צד ימשיך להאמין באמת בה הוא מחזיק.

קראו גם:

עוד מוסכם, כי כל צד יכבד את שמו של האחר בכל מובן. הצדדים, לאחר מחלוקת בת שנים אף ערכו צילום פיוס משותף במסדרונות בית המשפט כאקט סמלי נוסף לרצונם המשותף להניח את המחלוקות מאחוריהם. בית המשפט הודה לצדדים על התנהלותם ומצדיע לציגי ולבורנשטיין המנוח על תרומתם למען ביטחון מדינת ישראל.