לראשונה בעפולה קמה קבוצת וותיקים בכדורגל. היא תפעל תחת רשת המתנ"סים 'שחקים' בניהולו של המנכ"ל דניאן בן. מי שיטפל בקבוצה בשוטף יהיה מנהל מחלקת הספורט החדש של 'שחקים' שלומי אלבז. ראש העיר אבי אלקבץ נתן את ברכתו ליוזמה.
רון חייט ועמי אזולאי (צילום ארכיון: שרון צור)רון חייט ועמי אזולאי (צילום ארכיון: שרון צור)
רון חייט ועמי אזולאי (צילום ארכיון: שרון צור)
(רון חייט ועמי אזולאי (צילום ארכיון: שרון צור))
מי שינהל את הקבוצה הוא שחקן העבר אלירן כהן, אביו של השחקן אפיק כהן, שמשחק העונה בהפועל עפולה מהליגה הלאומית.
אז מי יחזור לבעוט במגרשים כמו בעבר? בימים אלה מתגבשת הקבוצה ואלה השחקנים שככל הנראה יקחו חלק בפעילות: כפרי אזולאי, עמי אזולאי, רמון תמים, אלירן כהן, יניב בן מנשה, מוטי אדרי (הבעלים של פפה פיצה), ליאור ליברמן, רון חייט, יאיר סילקו, אורי עשור, יוני רחמים ועוד.
כל הפעילות של הקבוצה היא בהתנדבות. הקבוצה תשחק בליגת הוותיקים. המגרש הביתי של הקבוצה יהיה ככל הנראה המתקן המשודרג והמטופח בגבעת המורה. מי שמועמד להיות המאמן הוא כדורגלן העבר כפרי אזולאי.
היוזם אלירן כהן בימיו כשחקן (צילום באדיבות אלירן כהן)היוזם אלירן כהן בימיו כשחקן (צילום באדיבות אלירן כהן)
היוזם אלירן כהן בימיו כשחקן (צילום באדיבות אלירן כהן)
(היוזם אלירן כהן בימיו כשחקן (צילום באדיבות אלירן כהן))
"כל הכבוד על היוזמה. בכל מקום בארץ יש קבוצת וותיקים. אסי גלבוע עושה את זה כבר המון שנים", אמר כדורגלן העבר עמי אזולאי, "יש היענות גדולה. הרבה שחקנים רוצים להצטרף. יש סגל טוב וזו קבוצה שיכולה למשוך הרבה מאוד קהל".
הכדורגלן יניב בן מנשה הוסיף: "כל הכבוד לחבר מועצת העיר איתי כהן על היוזמה. הגיע הזמן. מגיע לעפולה. אני מקווה שאוכל לשחק כמו בימים עברו".
היריבות של עפולה בליגה הן בין היתר וותיקי הפועל יוקנעם, וותיקי עין מאהל, וותיקי קריות, וותיקי עוספייה, וותיקי קרית טבעון וותיקי יפיע.