מגנה השמאלי של הפועל עפולה אורי צעדון יפרד ביום שני מהליגה הלאומית, לאחר המשחק האחרון של העונה נגד הפועל כפר סבא. צעדון יעבור בעונה הבאה לליגת העל וישחק אצל מחזיקת גביע המדינה בני יהודה.
אילן סויסה. מאמין בו (צילומים: שרון צור)אילן סויסה. מאמין בו (צילומים: שרון צור)
אילן סויסה. מאמין בו (צילומים: שרון צור)
(אילן סויסה. מאמין בו (צילומים: שרון צור))
צעדון הוא ללא ספק אחד התגליות הגדולות של העונה בליגה הלאומית, לאחר שרק לפני שנה עוד שיחק בליגה א'. הוא הציג כישרון רב כשחקן התקפי מהיר, זריז, טכני ומסוכן מאוד. הוא בא לעונה הזו נחוש ורעב להצליח ולהמשיך את מגמת ההתקדמות שלו.
מי שגילה את צעדון, טיפח אותו, האמין בו, כיוון אותו ודחף אותו להצלחה הוא מאמן עירוני טבריה לשעבר, אילן סויסה. צעדון חייב לא מעט מההתקדמות שלו והפריצה הגדולה העונה לתקופה בה התאמן ושיחק תחת סויסה.
"שלוש פעמים הוא שבר את הרגל", נזכר היום סויסה, "שלחתי אותו להיבחן אצל עמיר תורג'מן שהיה בזמנו מאמן בית"ר תל אביב/רמלה. רק התחיל האימון הוא שבר את הרגל. הבאתי אותו לטבריה שיחלים אצלי ואכן הוא התשקם ואז הוא שוב נפצע ושוב דאגתי לו בטבריה להחלמה. בעונה שעברה הוא הציג חצי עונה מצוינת. אצלי הוא שיחק בכנף. הוא ילד טוב שרוצה להצליח. לימדתי אותו להתנהג, הסברתו לו הרבה ואני שמח שהוא התקדם לליגה לאומית".
אורי צעדון במדי עירוני טבריהאורי צעדון במדי עירוני טבריה
אורי צעדון במדי עירוני טבריה
(אורי צעדון במדי עירוני טבריה)
אורי צעדון במדי הפועל עפולהאורי צעדון במדי הפועל עפולה
אורי צעדון במדי הפועל עפולה
(אורי צעדון במדי הפועל עפולה)
ההחתמה של צעדון בבני יהודה לא הפתיעה את סויסה: "הוא שחקן מצוין. יש לו יכולת מדהימה כשחקן באגף שמאל. קשה להוציא ממנו את הכדור. אורי יהיה התגלית של ליגת העל בעונה הבאה. אחרי שחתם בבני יהודה הוא התקשר להודות לי. הוא יודע להעריך ואני אמשיך לעקוב אחריו ולשמור איתו על קשר".
צעדון ישחק בעונה הבאה בבני יהודה יחד עם חברו לעפולה הקשר דור כוכב, שגם הוא חתם אצל מחזיקת גביע המדינה. עבור השניים העונה הבאה תהיה קפיצה משמעותית בקריירה מאחר והם לא רק ישחקו בליגת העל אלא גם תהיה להם אפשרות לקבל דקות משחק גם במסגרת הליגה האירופה.