תסריט החלומות של הפועל עפולה קרה – היא הפכה לתלויה בעצמה במרוץ ליגת העל. החבורה של יגאל אנטבי ניצלה את תוצאות המחזור ה-33 כדי לצמצם את הפער מהמקום השני לנקודה ומהמקום הראשון לשתי נקודות. זאת לאחר שאתמול (שני) ניצחה במגרשה הביתי בתוצאה 1:2 את בית"ר תל אביב/רמלה.
אדריאן רוצ'ט ואורי צעדון (צילום: שרון צור)אדריאן רוצ'ט ואורי צעדון (צילום: שרון צור)
אדריאן רוצ'ט ואורי צעדון (צילום: שרון צור)
(אדריאן רוצ'ט ואורי צעדון (צילום: שרון צור))
נציגת בירת העמק רחוקה עכשיו ניצחון אחד מלהעפיל לאחד משני המקומות הראשונים שמובילים לליגת העל. לפיכך, המתח במועדון בשיאו.
לקראת המשחק נגד בית"ר תל אביב/רמלה היתה אווירה מתוחה מאוד בקבוצה. זאת מכיוון שלכולם היה ברור שמדובר במשחק שהוא סוג של פרשת דרכים במרוץ לליגת העל. אך למרות הלחץ עפולה הציגה מחצית ראשונה מצוינת, כשהיא מצליחה ליצר מהלכי כדורגל יפים, אחד מהם הוביל לשער הראשון. דור כוכב (מצוין) מסר רוחב חזק, עידן דוד קפץ מעל הכדור ואדריאן רוצ'ט, מי אם לא הוא, בא מאחור וכבש. יכול להיות שההרצאה של דן ולנסי, שנמשכה שעה ו-45 דקות, עשתה משהו? (ולנסי גם בקשר יומיומי עם מספר שחקנים).
עפולה במחצית הראשונה "העלימה" את היריבה מרמלה, כשמעל כולם בולט המגן השמאלי אורי צעדון, שנמצא בכושר אישי מצוין. הוא עשה באגף הימני של תל אביב/רמלה ככל העולה על רוחו. הוא היה פשוט בלתי ניתן לעצירה. גם המגן הימני העפולאי ערן אזרד הציג מחצית ראשונה מצוינת ובלט מאוד עם המון פעולות התקפיות והגנתיות טובות.
המחצית השנייה היתה ההפך מהראשונה. עפולה חשבה יותר הגנה ופחות התקפה וזימנה לחץ מצד בית"ר תל אביב/רמלה. השוויון היה באוויר ואכן זה מה שקרה, אך החבורה של יגאל אנטבי לא נשברה והצליחה לכבוש שער ניצחון מראשו של הבלם גיזי דורבור.
דור כוכב (צילום: שרון צור)דור כוכב (צילום: שרון צור)
דור כוכב (צילום: שרון צור)
(דור כוכב (צילום: שרון צור))
ראש העיר אבי אלקבץ והיו"ר עמיר נוי. מרוציםראש העיר אבי אלקבץ והיו"ר עמיר נוי. מרוצים
ראש העיר אבי אלקבץ והיו"ר עמיר נוי. מרוצים
(ראש העיר אבי אלקבץ והיו"ר עמיר נוי. מרוצים)
לקראת המשך המאבקים על העלייה מאמן עפולה אנטבי יצטרך לתת את הדעת לגבי הנסיגה בקצב ובאיכות המשחק של הקבוצה במחצית השנייה. זה קורה לה כמעט בכל משחק. בנוסף היו"ר עמיר נוי, המנכ"ל יוסי כהן ושאר חברי ההנהלה ימשיכו לדאוג שהלחץ לא ישפיע לרעה על השחקנים.
נתון מעניין: בששת המשחקים האחרונים של עפולה, שלושה שחקנים בלבד כבשו לזכות הקבוצה: אדריאן רוצ'ט – 3 שערים, עידן דוד – 2 שערים וגיז דובור – 2 שערים.
כ-1,000 אוהדים הגיעו לצפות במשחק ביניהם אורח הכבוד ראש העיר אבי אלקבץ, שיכול להיות שבע רצון מהיכולת של השחקנים ומהכבוד הגדול שהקבוצה מביאה לעיר בימים אלה.
הקבוצה קיימה הבוקר אימון שחרור במתחם בגבעת המורה. ממחר תתחיל בהכנות למשחק ביום ראשון ב'גרין' נגד המוליכה הפועל נצרת עילית.