העיר עפולה איבדה מאז תחילת המלחמה בדרום מטובי בניה ובנותיה אותם ליוו תושבי העיר בדרכם האחרונה בשבוע שעבר. במקביל, נערכים בעפולה לקראת האפשרות להסלמה גם בחזית הצפונית, מצב שיאיים על השקט ששרר עד כה מבחינה ביטחונית בעיר עפולה.
2 צפייה בגלריה
החיילים התווספו לכוחות המקומיים
החיילים התווספו לכוחות המקומיים
חיילים התווספו לכוחות המקומיים
(צילום: דוברות עיריית עפולה)
כחלק מהערכות הוצבו בשבוע האחרון מאות חיילים של פיקוד העורף הפעילים במספר מוקדים. הראשונים היו חיילים ומילואימניקים של פיקוד העורף שאיישו ת בסיס הנפה בגבעת המורה. אליהם הצטרפו בימי הלחימה הראשונים כ- 400 חיילי גדוד רם של חטיבת החילוץ של פיקוד העורף שסיימו קו ושהו בעיר בימי המלחמה הראשונים.
לאחר עזיבתם נכנסו לעיר למעלה מ-100 חיילים חמושים של גדוד החילוץ 241 אף הוא של פיקוד העורף הכולל ציוד מכני הנדסי (צמ"ה) שהוצבו בעיר עד לסיום המלחמה לביצוע משימות הגנה, משימות עירוניות כגון אבטחת מוסדות חינוך וציבור, סיורים ברחבי העיר להגברת תחושת הביטחון ומשימות חילוץ, חלילה, אם וכאשר יידרשו לכך בעת מלחמה.


2 צפייה בגלריה
ישיבות חירום במרכז ההפעלה העירוני
ישיבות חירום במרכז ההפעלה העירוני
ישיבות חירום במרכז ההפעלה העירוני
(צילום: דוברות עיריית עפולה)
קראו גם:

חיילים אלה מצטרפים לסדר כוחות (סד"כ) הביטחון הפועלים בעיר בימי שיגרה כגון שוטרי תחנת המשטרה בעפולה, היחידה לשיטור העירוני, יחידת סיירות מג"ב הפועלות בעיר בשנה האחרונה וכן פקחי אגף הפיקוח. יש לציין כי במסגרת חיזוק תחושת הביטחון בעיר, התקיים בשבוע שעבר מבצע משטרתי לאיתור שוהים בלתי חוקיים ברחבי העיר ובאתרי הבנייה.
"הצבת החיילים הם מכפיל כוח חשוב", אמר ראש העיר אבי אלקבץ, "הם יסייעו במאמץ העירוני לשמירה על הביטחון האישי של התושבים. נמשיך לפעול וללוות הכנסת כוחות נוספים ופעילות מיוחדת להגברת תחושת הביטחון".