א' וכ', שני תושבי האזור שהיו בכדור הפורח ממנו נפל הבוקר למותו יוגב כהן מקיבוץ יזרעאל, משחזרים את האירוע הטרגי ואת רגעי הלחץ וההיסטריה על הכדור התלוי בין שמיים לארץ.
2 צפייה בגלריה
יוגב כהן
יוגב כהן
יוגב כהן ז"ל
(צילום באדיבות המשפחה)
השניים יצאו לחוויית טיסה בכדור הפורח במסגרת בילוי משותף. יחד איתם היו על הסל 11 אנשים נוספים והטייס שהטיס את הכדור. "לפני שהתרוממנו, הטייס מיקם את אנשי הצוות על הקרקע מסביב לסל כנראה בשביל לשמור על שיווי המשקל שלו בזמן העלייה", משחזר א' את הרגעים שקדמו לאסון.
"כשהתחלנו לעלות, שמענו מישהו מהקרקע שצועק לטייס 'מישהו תלוי'. אני הסתכלתי מיד וראיתי בן אדם תלוי שנאחז בידיו בדופן הסל".
2 צפייה בגלריה
יוגב כהן
יוגב כהן
תלוי בין שמיים לארץ
(צילום אשר עמר)
ניסיתם למשוך אותו?
א': "ניסיתי לצאת מהסל ולמשוך אותו, אבל עצרו אותי ומשכו אותי בחזרה. בשלב הזה, הטייס אמר ליוגב להחזיק מעמד".
הייתם בפאניקה? איך הרגשתם?
כ': "זה היה מטורף. שמעתי את יוגב קורא לטייס בצורה מאוד רגועה. הוא אמר לו: 'אני תקוע, אני תלוי'. זה היה מזעזע. אני לא מצליח לשחרר מהראש את הטראומה הזו".
א': "לא כולם בסל ראו את המתרחש. היו כאלו שעמדו בצד השני של הסל ולא היו מודעים. המשכנו לעלות והגענו לגובה גבוה מאוד. ניסיתי עוד פעם לצאת החוצה ולתפוס אותו, היה צריך ממש לצאת מהסל כדי למשוך אותו. בשלב הזה תפס אותי עוד בן אדם ומשך אותי פנימה".
קראו גם >>>
ניסיתם לתקשר אתו?
א': "לא הייתה תקשורת עם יוגב. להערכתי, הוא בכלל לא היה מודע למתרחש והתרכז בניסיון להציל את עצמו. זו טרגדיה. הוא נתלה עם הידיים".
כ': "כל הדם ברח לו כבר מהידיים. כשנגמר ליוגב הכוח בידיים, הוא שיחרר. כשהוא נפל ארצה, הבנתי שבת הזוג שלי מסתכלת וצעקתי לה לא להסתכל, ואז היא צרחה והתמוטטה".