למזכירות הקיבוץ חפציבה ארעה פריצה בינואר השנה, הפורץ גנב מהמקום מזומנים בשווי 20,000 שקל, כרטיס אשראי ותוי שי. חוקרי מז"פ מצאו במקום עקבות דם. משנבדקה הדגימה התגלת זהותו של החשוד ונעשו מאמצים לאתר אותו באזור הצפון, מכיוון שלא היה לו מקום מגורים קבוע.
מהמשטרה נמסר כי חלפו חודשים ובחודש ספטמבר פרץ החשוד לבית בנתניה ממנה גנב יחד עם אחר, תכשיטים בשווי 70,000 שקל. החשודים צולמו במצלמת העריסה של תינוק המשפחה. החשוד זוהה בתמונה ממצלמת העריסה והחיפושים אחריו הורחבו לאזור השרון.
עוד נמסר מהמשטרה כי עבר חודש, ולוחם משמר הגבול, בחופשה הגיע לביקור אצל הוריו במגדל העמק, אביו אמר לו כי הוא שומע רעשים מדירת השכן שאמור להיות מצוי בחופשה מחוץ לארץ. הלוחם ניגש אל הדירה וזיהה הימצאות פורץ. זה ניסה להימלט תוך שהוא משאיר את כלי הפריצה בבית. הלוחם יחד עם שוטרי תחנת מגדל העמק רדפו אחריו והחשוד נתפס בסמוך לבית.
הפורץ נעצר ולאחר חקירה אינטנסיבית ומהירה של חוקרי תחנת מגדל העמק הפורץ הובא לדין בגין שלושת אירועי הפריצה.
פריצה לבית או עסק, מלבד שפוגעת ברכושו ובטחונו של אחר, עלולה להסתיים בארוע אלים ואף בפגיעות בנפש במקרה בו נתקל הפורץ בקורבן. משטרת ישראל תמשיך לחקור ביסודיות כל ארועי פריצה ותפעל להביא את העבריינים אל מאחורי סורג ובריח.