כ-1,500 מבקרים הגיעו בשבת האחרונה לאירוע שביל פריחת האירוס הנצרתי שאורגן קרן קימת לישראל, עיריית נצרת עילית ורשות הטבע והגנים ביער הר יונה בנצרת עילית.
ה'אירוס הנצרתי', מהפרחים היפים שיש, פורח לזמן של עד כחודש ובימים אלה הוא נמצא בשיא פריחתו. ביער הר יונה אפשר למצוא מקבצים רבים של הפרח המוגן לצד רקפות, צבעוני ועיריות.
פריחת האירוס הנצרתי (צילום: ציפי אלבז)פריחת האירוס הנצרתי (צילום: ציפי אלבז)
פריחת האירוס הנצרתי (צילום: ציפי אלבז)
(פריחת האירוס הנצרתי (צילום: ציפי אלבז))
עיריית נצרת עילית, רכזת קהילה ויער בגליל תחתון-גלבוע ציפי אלבז וצוותה, יערן אזור נצרת רועי הראל וצוותו הקימו שביל פריחה מיוחד באורך כשני קילומטר. האזור שולט, השביל חובלל, הוצבו עמדות הדרכה של קרן קימת לישראל ושל רשות הטבע והגנים, והוצבה עמדת מידע בהם מדריכים העניקו מידע על הפריחות באזור. כל זה השתלב לצד מזג אוויר נוח, שמשך למקום מאות מבקרים, שהפכו את האירוע למוצלח מאוד. המבקרים התלהבו מפריחתו של ה'אירוס הנצרתי' בעל הצורה והצבעים הייחודיים ומשאר הפריחות.
"מרגש ומשמח את הלב היה לראות את המוני עם ישראל מצביעים ברגליים ובוחרים לטייל ולבלות בחיק הטבע המדהים של נצרת עילית", אמר בהתרגשות ראש העיר רונן פלוט, "העיר לבשה חג. הייתה אווירה מדהימה. אני מודה לקק"ל על ארגון יוצא מן הכלל".
ארש העיר נצרת עילית רונן פלוט בשביל הפריחה (צילום: ישראל פרץ)ארש העיר נצרת עילית רונן פלוט בשביל הפריחה (צילום: ישראל פרץ)
ארש העיר נצרת עילית רונן פלוט בשביל הפריחה (צילום: ישראל פרץ)
(ארש העיר נצרת עילית רונן פלוט בשביל הפריחה (צילום: ישראל פרץ))
מנהל מרחב צפון בקק"ל ד"ר עמרי בונה ציין כי יערות קק"ל הפכו לאחרונה למוקד מרכזי ומבוקש לפסטיבלי וטיולי פריחה לציבור בישראל. " מבחינת הטבע זה פשוט יפה לראות שביערות נטועים, בינות העצים, מתפתחת פריחה כל כך עשירה. מבחינת הציבור, משמח לראות כמה ישראלים אוהבים את ארצנו, מתעניינים בטבע ובאים ליהנות מהיופי שיש ליערות להציע".