עיריית עפולה יוצאת בימים אלה בקמפיין הקורא לבעלי הכלבים בעיר להרים! את מה? את צואת הכלב או הכלבה שלהם, זאת במסגרת קמפיין פרסומי המבקש למזער את התופעה של צואת הכלבים.
2 צפייה בגלריה
יחידת אכיפה עפולה
יחידת אכיפה עפולה
יחידת אכיפה עפולה
(צילום: דוברות עיריית עפולה)

בנוסף, לצד הקמפיין ההסברתי הוצבו לאחרונה עמודי 'שקקי' במוקדים נוספים ברחבי העיר ובנוסף באגף הפיקוח מתכוונים להגביר את האכיפה ומתן דוחות על אי איסוף צואת כלבים. כידוע, הקנס בעבור אי איסוף עומד כיום על 730 שקלים.
מהעירייה נמסר כי בעפולה חיים כיום כ-4,500 כלבים ברישיון, במיוחד בשכונות החדשות רובע יזרעאל, לב העמק ועפולה הירוקה, ועל פי אגף הפיקוח בעירייה ממבצעי עבר שנעשו בתחום, רובם המכריע של בעלי הכלבים בעיר מרימים אחריהם (על פי סקר שנעשה נמצא כי תשעה מכל עשרה תושבים מרימים אחריהם) אך ישנם בעלי כלבים שלא עושים זאת, כך מדי יום, והדבר יוצר מפגע תברואתי שמטריד את התושבים.

2 צפייה בגלריה
עפולה
עפולה
הכניסה לעפולה
(צילום: יוסי וקנין)
קראו גם:

עוד נמסר מהעירייה כי קמפיין ההסברה ומבצע האכיפה המוגבר שיבוא בעקבותיו, אינו הראשון ובעבר קיימו באגף הפיקוח מבצעים דומים שמזערו את כמות המקרים והוכיחו את יעילותם אך לאחרונה, שוב, פנו תושבים רבים למוקד העירוני והצביעו על עלייה במקרים של צואת כלבים על המדרכות. בשבועות הקרובים יתקיימו פעילויות הסברה נוספות שיחזקו את הקמפיין במסרים נוספים וזאת במטרה להטמיע את המסרים בקרב ציבורים גדולים יותר ברחבי העיר.