קרן קימת לישראל תינטע בפארק יגאל אלון בנוף הגליל חורשה של כ- 100 ארזים. החורשה הייחודית ויוצאת הדופן תכלול שלושה מינים – ארז הלבנון, ארז ההימלאי וארז אטלנטי. ההחלטה לנטוע ארזים בפארק באה לבקשת ראש העיר רונן פלוט.
העבודות בפארק יגאל אלון העבודות בפארק יגאל אלון
העבודות בפארק יגאל אלון
(צילום: שרון צור)
במשתלת גולני של מרחב צפון בקק"ל כבר הוכנו השתילים והם יינטעו כשיחל שלב הגינון לקראת סוף העבודות לשדרוג הפארק שמתבצעות בימים אלה, בין היתר בהשקעה כספית גדולה של קק"ל.
"ארז הוא עץ מיוחד שענפיו נוטים הצידה בצורה ישרה ולכן הוא מרשים כל כך ומיוחד מאוד", הסביר מנהל מרחב גליל תחתון בקק"ל גיל עצמון, "ארזים מזכירים לרבים גם אתרי סקי באירופה. הכנו כבר שתילים וכשיגיע הרגע ניטע את העצים. חלקת הארזים תוסיף לפארק ותייחד אותו שכן לא מדובר בעץ מקומי שרואים בכל מקום".
שתילי הארזים המיועדים לפארק בנוף הגלילשתילי הארזים המיועדים לפארק בנוף הגליל
שתילי הארזים המיועדים לפארק בנוף הגליל
(צילום: קק"ל)
ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט שמח על ההיענות של קק"ל לנטוע ארזים. "הפארק העירוני עשיר באלמנטים ייחודיים. יהיו בו מגוון אטרקציות שאין בשום מקום אחר. חורשת הארזים תשתלב היטב בנוף ותייצג גם את המיתוג החדש של נוף הגליל – עיר על הגובה", אמר פלוט וביקש להודות לקק"ל ולעומד בראשה דניאל עטר על ההיענות.
ראש העיר רונן פלוטראש העיר רונן פלוט
ראש העיר רונן פלוט
(צילום: שרון צור)
ארז הוא סוג עץ מחטני ממשפחת האורניים. גובהם של עצי ארז הוא 35–50 מטר. אורכו של עץ ארז בן שנה הוא 1–3 מטר. לארז דמיון גנטי עם האשוח שבמשפחת האורניים, ובעל מבנה חרוטי דומה.