מרכז עבודה שיקומי (מע"ש) שפעל במבנה ישן בתוך מחסן באזור התעשייה ג' בנוף הגליל עבר לאחרונה למרכז העיר, ללב הפארק העירוני המתחדש בימים אלה. 35 החניכים בעלי המוגבלויות ישתלבו עם פתיחתו של הפארק במגוון עבודות הכרוכות בתחזוקתו.
הפארק העירוני בנוף הגלילהפארק העירוני בנוף הגליל
הפארק העירוני בנוף הגליל
(צילום: שרון צור)
קראו עוד:
עיריית נוף הגליל מובילה בימים אלו מיזם חברתי ראשון מסוגו שמשלב תושבים עם מוגבלויות בתעסוקה שוויונית בחזית העיר. הפרויקט הוא פרי יוזמה של ראש העיר רונן פלוט, שרתם לטובת העניין את קרן של"ם של המוסד לביטוח לאומי, את המשרד לשוויון חברתי ואת חברת 'עדנן' שמפעילה את מע"ש.
הפרויקט יספק לחניכי מע"ש תעסוקה כסדרנים באמפי וכמו כן בעבודות תחזוקת הפארק, הכוללות טיפול בבעלי חיים בפינת החי, תחזוקת האגם האקולוגי וניקיון הפארק.
מרכז עבודה שיקומי ליד הפארק העירוני מרכז עבודה שיקומי ליד הפארק העירוני
מרכז עבודה שיקומי ליד הפארק העירוני
(צילום: שרון צור)
האג'נדה החברתית שעומדת מאחורי הפרויקט היא שהעבודות במתחם הפתוח תחת כיפת השמים ובשילוב בעלי חיים ומפגש עם אנשים, יתרמו מצד אחד לביטחון האישי של האנשים עם המוגבלויות ומצד שני יעבירו את המסר השוויוני מעצם המפגש שלהם עם הקהל הרחב בחזית המתקן.
"במקום לשבת במפעל חשוך באזור תעשייה בחצר האחורית של העיר ולבצע עבודה משעממת ומונוטונית ללא שום מפגש עם אנשים ורחוק מחיק הטבע, נביא את האנשים עם המוגבלויות אל קדמת הבמה וניתן להם להיות חלק אינטגרלי מהעובדים בפרויקט הכי יוקרתי ונוצץ של העיר. העובדים יועסקו באופן שוויוני בעבודת תחזוקת הפארק בפינת החי, יאכילו בעלי חיים, ימכרו כרטיסים באמפי ויאכילו דגים באגם האקולוגי, כך שיהיה להם כיף לקום כל בוקר ולהגיע לעבודה", הסביר פלוט.
הפארק העירוני בנוף הגלילהפארק העירוני בנוף הגליל
האמפי החדש בפארק
(צילום: שרון צור)
מנהלת האגף לשירותים חברתיים איריס בורמיל ציינה כי המעבר מהמבנה הישן באזור התעשייה ג' למרכז הפארק הושלם ועם פתיחת הפארק בחודשים הקרובים ישולבו העובדים במיזם החברתי.
עוד כתבות בערוץ חדשות עפולה והעמק