כללית תפתח מתחם לביצוע בדיקות לאיתור נגיף הקורונה בבית שאן ביום רביעי הקרוב, 22.4. הקמת מתחם הבדיקות נעשה בשיתוף פעולה עם העירייה.
המתחמים מותאמים להליך הבדיקה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומאפשרים התנהלות מהירה תוך חשיפה מצומצמת לנגיף. הגעה לנטילת הדגימה היא על ידי הפניה מהרופא המטפל.
במחוז פועלים כעת לרשות מטופלי הכללית מתחמים ב: טבריה, מגדל העמק, עפולה, צפת, נצרת. הפעילות במתחמי הישובים הבאים: קריית שמונה, קצרין, בוקעתא, דבוריה, מנדא שתחודש בהתאם לצורך.
כללית מחוז צפון פתחה עד כה 15 מתחמים בכל רחבי הצפון לטובת מטופלי כללית במאמץ לאתר חולי קורונה ביישובים השונים ולצמצם הדבקה.
"חשוב להישמע להנחיות משרד הבריאות ולמרפאה מגיעים רק כשחייבים בתיאום מראש על ידי יצירת קשר טלפוני עם המרפאה או מוקד המידע 2700*. כללית מעמידה לרשות המטופלים קבלת ייעוץ על ידי רופאי המשפחה, הילדים והעור באמצעות האפליקציה או האתר. בנוסף לקוחות שיצטיידו במכשיר tyto יוכלו לבצע עצמאית בדיקות גרון, אוזניים, דופק, לב, ריאות, עור והאזנה לקולות בטן והמדדים ישודרו און-ליין לרופא בשילוב שיחת וידאו לצורך פענוח ומתן המלצות טיפול" מדגישה ד"ר אלה קלינסקי, מנהלת מרפאת כללית בית שאן ג'.
במסגרת המאמצים לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, כללית מפעילה מתחמים לאיתור חולי קורונה בכל רחבי הארץ ופועלים כיום 55 מתחמי כללית לנטילת דגימות לאבחון קורונה הפרוסים בכל רחבי הארץ.
לדברי ד"ר מרדכי דיין, מנהל כללית מחוז צפון "עד כה הופנו אלפי מטופלי כללית למתחמים שנפתחו ואנחנו ממשיכים במאבק לאיתור ומיגור נגיף הקורונה, תוך שימת דגש על מוקדי התפרצות ומנגישים את הבדיקות לטובת מבוטחי כללית. אנחנו קוראים לציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות, להמשיך ולהשתמש בשירותי האון ליין שכללית מעמידה לרשות מטופליה. במידה ואתם חייבים להגיע למרפאה, יש ליצור קשר טלפוני עם המרפאה או לחייג ל 2700*. הצוותים ב"כללית" מגויסים למאמץ הלאומי לבלימת התפשטות הנגיף ונרתמים למאמץ להגדלת מספר הבדיקות לאיתור החולים. אנו שמים דגש מיוחד על אזורים בהם יש התפרצות או חשש מהתפרצות. לאור התפשטות הנגיף אנו מרחיבים את מספר נקודות שבהם ניתן לבצע הבדיקות וזאת כדי לשפר את הנגישות ולהגדיל את מספר הנבדקים".