התפתחות פוליטית דרמטית לקראת הבחירות בעפולה: חודש לפני פתיחת הקלפיות, הצטרפות משמעותית נוספת לאבי אלקבץ. תנועת 'היזרעאלים' המורכבת מתושבי שכונת רובע יזרעאל הודיעה על תמיכה בו לראשות העיר עפולה.
אלקבץ ו'היזרעאלים' (צילום: יח"צ)אלקבץ ו'היזרעאלים' (צילום: יח"צ)
אלקבץ ו'היזרעאלים' (צילום: יח"צ)
(אלקבץ ו'היזרעאלים' (צילום: יח"צ))
בימים האחרונים נפגשו נציגי הסיעה עם שני המועמדים האחרים לראשות העיר וביקשו לשמוע מהם את עמדתם בנוגע לנושאים שונים ובתוכם צביון העיר, החינוך ומצבו של רובע יזרעאל. לאחר הפגישות החליטו חברי הסיעה כי יתמכו באלקבץ לראשות העיר. היום הכריזו על כך אלקבץ ואנשי הסיעה באירוע משותף שנערך ברובע יזרעאל.
יו"ר היזרעאלים עדיאל אילוז סיפר על הסיבות שהביאו אותם לתמוך באלקבץ לראשות העיר: "בסיס ההקמה של היזרעאלים הוא התחושה המשותפת לכולנו שהכיוון שאליו הלכה והולכת עפולה אינו נכון. עיר שאינה מסוגלת להקים שכונה אחת כמו שצריך, איננה דוהרת באופן חסר אחריות להקמה של שכונות נוספות, כשבשטח אין מספיק גנים, אין מדרכות ישרות, אין שטחי ציבור מפותחים והכל כבר אחרי יותר מעשור שרובע יזרעאל עומדת וקיימת".
עוד סיפר אילוז כי הוא וחברי סיעתו נפגשו עם שלושת המועמדים לראשות העיר וביקשו להבין את עמדתם בנוגע לעתיד עפולה. "לאחר שבחנו גם את הדיבורים וגם את המעשים החלטנו לתמוך במועמד אבי אלקבץ כמועמד המועדף על ידי היזרעאלים לראשות העיר", ציין אילוז, "עפולה נמצאת בצומת דרכים קריטית לגבי עתידה של העיר, וזה הזמן לקבל החלטות חשובות לגבי עתיד ילדינו ואופי המקום בו אנחנו רוצים לגדל אותם. תנועת היזרעאלים תפעל לצד ראש העיר החדש אלקבץ ותדאג לשיקום ותיקון הרובע, התאמת הסכמי הגג כך שאכן יתאימו לפיתוח נכון של העיר והובלת העיר לעידן חדש, טוב הרבה יותר".
אלקבץ, תושב שכונת רובע יזרעאל בעצמו, אמר: "מבחינתי מדובר בחיבור יוצא דופן ומרגש. יוצא דופן כי מדובר כאן על נבחרת של תושבי העיר, ותיקים וחדשים, שחרטו יחד על דגלם לקחת את עפולה לעתיד טוב יותר עבורם ועבור ילדיהם. הורים פעילים במערכות החינוך ופעילי מנהלת תושבי רובע יזרעאל לשעבר אשר מבינים כמוני שעפולה נמצאת בצומת דרכים קריטית במאבק על עתידה. אני מברך את היזרעאלים על האיחוד בין תושבי השכונה ועל מניעת פילוג למען עתיד טוב יותר".
אלקבץ הודיע במהלך האירוע על כוונתו להקים בית ספר חדש ו-12 גני ילדים חדשים ברובע והתייחס למצבו של רובע יזרעאל בחמש השנים האחרונות: "אין ספק כי תושבי הרובע סובלים מאד בחמש השנים האחרונות מהתייחסות העירייה אליהם. התשתיות רעועות, בית הספר צפוף עד כדי שתלמידים נאלצים ללמוד הרחק מחוץ לרובע, כמעט ואין גני ילדים וההתייחסות הכללית של הרובע היא כאל בנים חורגים של העירייה. המצב הזה ישתנה מהקצה אל הקצה בעת כהונתי".
היזרעאלים מצטרפים לרשימת הולכת ומתארכת של סיעות שהודיעו על תמיכה באלקבץ לראשות העיר: 'הבית היהודי' בראשות חביב פרץ, 'עוצמה' בראשות שלמה מליחי, 'העפולאים' בראשות ראובן יוקלר ו'הבית החברתי' בראשות איתי כהן.