הקיץ כבר כאן והשמש הקופחת מסכנת את עורנו ובמיוחד את הסכנות לפתח כוויות, סרטן העור והזדקנות מוקדמת של העור. לפני שאתם רצים להתמרח במקדם הגנה, בין אם בקרם, ספריי או ג'ל, חשוב לדעת שהמספרים המופיעים על גבי מקדמי ההגנה, 15, 30 או 50 – מציינים את משך הזמן שהתכשיר נשאר אפקטיבי. למשל, אם ללא הגנה העור היה מתחיל לפתח אדמומיות בתוך עשר דקות, תכשיר הגנה עם SPF 15 מכפיל את הזמן הזה פי 15, התוצאה, 150 דקות של הגנה מקרני השמש. הבחירה במקדם ההגנה המתאים היא לפי מידת הרגישות של שלכם.
באגודה למלחמה בסרטן מציינים כי גם אם נעשה שימוש בתכשיר ההגנה יש להימנע ככל האפשר לחשיפה מהשמש, מאחר וחלק מקרני השמש העל-סגולות עלולות לחדור דרך עורנו ולגרום נזק, לכן יש להתייחס לתכשיר רק כחלק מאמצעי ההגנה אותם יש לנקוט נגד השמש, ומומלץ להשתמש באמצעי ההגנה הנוספים: הימנעות משהייה בשמש בין השעות 16:00-10:00, חבישת כובע המגן על הפנים והעורף, הרכבת משקפי שמש, לבישת ביגוד ארוך ומגן והקפדה על שהייה בצל. באגודה למלחמה בסרטן מוסיפים כי יש להימרח במסנן קרינה עוד בטרם היציאה לשמש. מומלץ להימרח פעמיים ברציפות, כדי ליצור שכבה נדיבה ואחידה של מקדם הגנה שתכסה את כל חלקי העור החשופים לשמש וכדי להבטיח הגנה רצופה, יש לחדש את מריחת התכשיר בכל שעתיים, וכן לאחר שחייה, הזעה וניגוב העור במגבת.
מרבית תכשירי ההגנה נמכרים ללא תאריך תפוגה, כיוון שאורך חיי המדף שלהם ארוך מ-30 חודשים. יש לשים לב לכיתוב "טוב לאחר פתיחה", המציין עד מתי ניתן להשתמש בתכשיר מרגע הפתיחה של האריזה. הסימון מופיע על גבי התכשיר בצורה של צנצנת פתוחה עם מספר חודשים.
על מנת להגן על המוצר ולשמור על יעילותו, יש להימנע מלאחסן את מסנן הקרינה במקום ששוררת בו טמפרטורה קיצונית, כגון ברכב חונה. מומלץ לקחת את מסנן הקרינה אתכם לכל מקום.
מהזול ליקר
המותג סקארה יוצא בסדרה של מקדמי הגנה שכוללים קרם יום עם מסנני קרינה SPF 50 המשמש כבסיס לאיפור ומכיל מסנני קרינה UVA/UVB ומועשר בחומצות אמינו. מחיר: 24.90 שקלים. עוד בסדרה תוכלו למצוא ספריי הגנה שקוף עם SPF 50 במחיר של 14.90 שקלים.
סדרת מקדמי הגנה סקארה. צילום: קית גלסמןסדרת מקדמי הגנה סקארה. צילום: קית גלסמן
סדרת מקדמי הגנה סקארה. צילום: קית גלסמן
(סדרת מקדמי הגנה סקארה. צילום: קית גלסמן)
המותג הפרטי של שופרסל מתרחב ומשיק ליין חדש של מוצרי הגנה מהשמש למבוגרים ולילדים המוצרים הינם היפו אלרגניים, עמידים במים, ללא פרבאנים ונבדקו דרמטולוגית. מחירי ההשקה של המוצרים, אותם ניתן לרכוש בסניפי שופרסל ברחבי הארץ ובשופרסל online נעים בין 19.90-29.90 שקלים.
שופרסל סדרת מוצרי הגנה מהשמש במחיר החל מ-19.90 שקלים. יח"צ שופרסל סדרת מוצרי הגנה מהשמש במחיר החל מ-19.90 שקלים. יח"צ
שופרסל סדרת מוצרי הגנה מהשמש במחיר החל מ-19.90 שקלים. יח"צ
(שופרסל סדרת מוצרי הגנה מהשמש במחיר החל מ-19.90 שקלים. יח"צ )
סדרת Friendly Sun של שיק מציגה קרם פנים עם מקדם הגנה 30 SPF המכיל ליפוזומים של חומצה אמינית המופקת מאצה אדומה אשר מספקת מנגנוני הגנה עוצמתיים מקרינת UVA הגורמת להזדקנות מואצת ומוקדמת של העור. מחיר: 45 שקלים. עוד בסדרה, תוכלו למצוא תרסיס שקוף לגוף עם מקדם הגנה 30 SPF. מחיר: 54 שקלים וגם תחליב הגנה לילדים 50 SPF. מחיר: 69 שקלים.
מקדם הגנה לפנים שיק תמרוקים. מחיר: 45 שקלים. יח"צמקדם הגנה לפנים שיק תמרוקים. מחיר: 45 שקלים. יח"צ
מקדם הגנה לפנים שיק תמרוקים. מחיר: 45 שקלים. יח"צ
(מקדם הגנה לפנים שיק תמרוקים. מחיר: 45 שקלים. יח"צ)
סדרת השמש חדשה של מותג הקוסמטיקה הצרפתי PAYOT מציג קרם המתאים גם לפנים וגם לגוף עם 50 SPF במחיר של 79 שקלים.
PAYOT SUNNY spf50 לפנים ולגוף. יח"צ PAYOT SUNNY spf50 לפנים ולגוף. יח"צ
PAYOT SUNNY spf50 לפנים ולגוף. יח"צ
(PAYOT SUNNY spf50 לפנים ולגוף. יח"צ )
המותג ללין יוצא גם הוא בסדרת מוצרי הגנה מהשמש עם שמן מיוחד למריחה על הגוף המכיל 30 SPF במחיר של 89.90 שקלים, ספריי שקוף 50 SPF במחיר של 79.90 שקלים וקרם פנים 50 SPF במחיר של 79.90 שקלים.
ללין, ספריי הגנה שקוף. צילום: VIPDESIGN ללין, ספריי הגנה שקוף. צילום: VIPDESIGN
ללין, ספריי הגנה שקוף. צילום: VIPDESIGN
(ללין, ספריי הגנה שקוף. צילום: VIPDESIGN )
JUVENA מרחיבה את סדרת מוצרי האנטי אייג'ינג להגנה מתקדמת מהשמש JUVENA SUNSATION. הסדרה כוללת 6 מוצרים: תרסיס הגנה שמן SPF 25 יבש לגוף במחיר של 99 שקלים, תחליב הגנה לגוף מהשמש SPF 30 במחיר של 99 שקלים, קרם הגנה לפנים SPF 30 במחיר של 99 שקלים, קרם הגנה לפנים SPF 50+ במחיר של 99 שקלים וגם תחליב גוף לאחר החשיפה לשמש במחיר של 99 שקלים.
JUVENA סדרת מוצרי שמש SENSATION. יח"צJUVENA סדרת מוצרי שמש SENSATION. יח"צ
JUVENA סדרת מוצרי שמש SENSATION. יח"צ
(JUVENA סדרת מוצרי שמש SENSATION. יח"צ)
המותג וישי יוצא בחידוש בתחום מוצרי ההגנה עם תחליב גוף דוחה חול או ספריי גוף דוחה חול בעל מקדם 50 SPF במחיר של 109 שקלים.
IDEAL וישי להגנה מפני השמש, תחליב גוף דוחה חול. צילום: מוטי פישבייןIDEAL וישי להגנה מפני השמש, תחליב גוף דוחה חול. צילום: מוטי פישביין
IDEAL וישי להגנה מפני השמש, תחליב גוף דוחה חול. צילום: מוטי פישביין
(IDEAL וישי להגנה מפני השמש, תחליב גוף דוחה חול. צילום: מוטי פישביין)
Avene מציגה סדרת מוצרי הגנה מהשמש ללא ריח, ללא בישום וללא פראבן, הכוללת קרם או תחליב עם 50 SPF במחיר של 109.90 שקלים, ספריי הגנה שקוף במחיר של 139.90 שקלים ותחליב הגנה לילדים במחיר של 109.90 שקלים.
Avene Sun, יח"צAvene Sun, יח"צ
Avene Sun, יח"צ
(Avene Sun, יח"צ)
מותג הבוטני מצרפת YVES ROCHER איב רושה מציג סדרת מוצרים בוטניים להגנה ושמירה על עור הפנים והגוף מהשמש, בשילוב טיפוח העור. המוצרים מבוססים על צמחי החרחבינה המכחילה וצמח הדרדר, המסייעים להגנה ושמירה על העור. הסדרה כוללת 5 מוצרים: תחליב אנטי אייג'ינג לפנים להגנה מהשמש SPF30 או SPF50 במחיר שנע בין 105 שקלים ל 115 שקלים, תחליב ספריי להגנה מהשמש לגוף 50SPF במחיר של 115 שקלים, ספריי בלתי נראה להגנה מהשמש 30SPF במחיר של 99 שקלים תחליב מרגיע להגנה משמש לפנים ולגוף 30SPF במחיר של 99 שקלים, תחליב מרגיע להגנה מהשמש לפנים ולגוף SPF50 במחיר של 115 שקלים.
איב רושה סדרת הגנה מהשמש. יח"צאיב רושה סדרת הגנה מהשמש. יח"צ
איב רושה סדרת הגנה מהשמש. יח"צ
(איב רושה סדרת הגנה מהשמש. יח"צ)
מותג הטיפוח והאיפור Shiseido משיק קולקציית המוצרים חדשים להגנה מפני נזקי השמש לקיץ 2019: תכשיר הגנה לעור הפנים והגוף במרקם קליל המתאים גם כבסיס לאיפור, סטיק הגנה שקוף המתאים גם למריחה מעל איפור וגם לאיזורים רגישים כמו אף, לחיים, כתפיים ואוזניים. מחיר: 129 שקלים.
shiseidi suncare for every occasion. יח"צshiseidi suncare for every occasion. יח"צ
shiseidi suncare for every occasion. יח"צ
(shiseidi suncare for every occasion. יח"צ)
חברת רוסיו קוסמטיקה טבעית, המתמחה במוצרים לטיפול עור הפנים, מציעה קרם הגנה אורגני לעור הפנים והצוואר, בעל מסנן קרינה טבעי SPF 30 לשמירה על עור הפנים ומניעת קמטים, כתמי שמש ונזקי שמש אחרים. מסנן 96% מקרני UVA ו- UVB, היפואלרגני ובטיחותי לשימוש גם לילדים. מחיר: 142 שקלים. ניתן לרכוש את הקרם באתר שלנו www.rocio.co.il.
קרם הגנה של רוסיו. יח"צקרם הגנה של רוסיו. יח"צ
קרם הגנה של רוסיו. יח"צ
(קרם הגנה של רוסיו. יח"צ)
גם אצל המותג האמריקאי המצליח Kiehl's מציעים קרם הגנה לפנים עם מקדם הגנה 50SPF במחיר של 195 שקלים.
Kiehl's קרם לחות עם מקדם הגנה SPF50. יח"צ Kiehl's קרם לחות עם מקדם הגנה SPF50. יח"צ
Kiehl's קרם לחות עם מקדם הגנה SPF50. יח"צ
(Kiehl's קרם לחות עם מקדם הגנה SPF50. יח"צ )
המותג מאג'יריי מציע חידוש בתחום האיפור עם אבקת הגנה מהשמש המשמשת גם כפודרה לפנים עם 20 SPF במחיר של 210 שקלים.
אבקת הגנה משמש של מאג'יריי. יח"צאבקת הגנה משמש של מאג'יריי. יח"צ
אבקת הגנה משמש של מאג'יריי. יח"צ
(אבקת הגנה משמש של מאג'יריי. יח"צ)
מקדם ההגנה מבית יפית אלימלך משמש גם כדמי מייקאפ ומכיל מסנני קרינת UV אורגניים, עטוף באמצעות קפסולות מיוחדת עם מקדם של SPF 50 במחיר של 460 שקלים.
קרם פנים של יפית אלימלך. צילום: רן היללקרם פנים של יפית אלימלך. צילום: רן הילל
קרם פנים של יפית אלימלך. צילום: רן הילל
(קרם פנים של יפית אלימלך. צילום: רן הילל)
קרם הלחות לפנים של DESHELI מבוסס על טכנולוגיה ייחודית המעוגנת בפטנט לטיפול בהזדקנות העור המשלת תאי גזע ממקור צמחי עם אבקת יהלומים טהורה. מחיר: 499 שקלים.
קרם לחות יומי לפנים עם SPF15 מבית Desheli. יח"צקרם לחות יומי לפנים עם SPF15 מבית Desheli. יח"צ
קרם לחות יומי לפנים עם SPF15 מבית Desheli. יח"צ
(קרם לחות יומי לפנים עם SPF15 מבית Desheli. יח"צ)