עוד רגע מתחילה חופשת הקייץ של הנכדים. האם כבר קיבלתם רשימת מטלות? האם כבר הונחיתם באיזה ימים ושעות אתם אחראיים על הזאטוטים המקסימים שלכם? האם קיבלתם רשימת מותר ואסור - כמה זמן טלויזיה, ממתקים, מנוחת צהריים? האם עצרתם רגע לעשות חושבים עם עצמכם כמה מתוך החודשיים הקרובים הם בחירה שלכם וכמה לא?
אז חלילה, אינני קוראת למרד של כל הסבים והסבתות בחודשי הקיץ. אני כן קוראת לכם להתמסר באהבה וגם לשמור על הגבולות שלכם.
אילוסטרציה. צילום: shutterstockאילוסטרציה. צילום: shutterstock
אילוסטרציה. צילום: shutterstock
(אילוסטרציה. צילום: shutterstock)
העזרה שלכם לילדכם היא מבורכת. כנראה שהיו צריכים לשלם הרבה מאוד כסף על פתרונות עבור הנכדים שלכם אם לא הייתם נרתמים למשימת החופשה הגדולה. יחד עם זאת, תראו שאינכם גורמים לעצמכם לחצות את סף יכולתיכם.
למשל, אם חשוב לכם ששעת האיסוף של הנכדים תהיה בשעה מסויימת - הקפידו על כך.
אם חשוב לכם לשמור על סדר יומכם גם כאשר הנכדים אצלכם - שימרו על כך.
אם אתם מרגישים שיש עליכם עומס - שתפו את הילדים שלכם.
אם יש פעילות פרטית שלכם ולא הייתם רוצים לוותר עליה - אל תוותרו. הם יסתדרו יום אחד ללא עזרתכם.
אתם עזרה מופלאה וליחסים איתכם יש ערך מוסף עבור הנכדים. אתם לא רק בייביסיטר או צהרון - אתם עולם שלם של אהבה ונתינה ללא סוף עבור הנכדים שלכם. רק, בבקשה, תזכרו לשמור על עצמכם בעשייה הזו.
פגשתי אשה מעט לפני החופש הגדול ששיתפה אותי שהיא מאוד אוהבת להיות עם הנכדים שלה והיא מרגישה שבכך גם עוזרת לבנה ולכלתה לחסוך כסף רב על קייטנות או מטפלות. יחד עם זה, היא הביעה חרדה גדולה לסיים את התקופה באפיסת כוחות ובמתחים בין אישיים. היא קיבלה רשימות של מותר ואסור וחשה שלא תוכל עמוד בהן.
ניהלנו ביננו משחק תפקידים ואני הייתי בנה - היא פנתה אלי עם כל החששות שלה וניסינו למצוא ביחד פיתרונות. כאשר פנתה לבנה ושיתפה אותו - חשה בטוחה יותר בדברים שלה והרגישה שיש לה מקום לומר את דעתה.
אשתף אתכם שיש דברים שהתקבלו על ידי בנה וכלתה ויש דברים שהם עמדו עליהם (כמו אכילת ממתקים..) - אבל בשיח משותף הם הצליחו להגיע להבנת איך הם הולכים לצלוח ביחד את התקופה הזו בלי לסיימה באפיסת כוחות.
אז לכם, סבא וסבתא אהובים - הנתינה שלכם לא נמדדת בכסף , אי אפשר כלל למודוד אותה. אתם התגלמות האהבה האולטימטיבית. לכן, מאוד חשוב, שתשמרו על עצמכם ועל הגבולות שלכם ותעבדו בשיתוף פעולה עם הילדים שלכם.
שיהיה לכם קייץ נפלא ומלא ברגעי אושר עם האוצרות שלכם.
יעל חביב - מפגשים ברומו של גיל. הרצאות, סדנאות, ייעוץ זוגי ואישי. ניתן ליצור קשר במייל, בפייסבוק או בטלפון 050-6803313.