תחזית מזג האויר השרבית והאובך באוויר הובילו להקדמת ההזנקות של חצי מרתון התבור שהתקיים בסוף השבוע שעבר בשטחי המועצה האזורית גליל תחתון.
3 צפייה בגלריה
חצי מרתון התבור הראשון
חצי מרתון התבור הראשון
חצי מרתון התבור הראשון
(צילום: ערן ירדני)
לראשונה חברת מרתון ישראל בשיתוף המועצה האזורית גליל תחתון הוציאו לדרך את חצי מרתון התבור, שעבר מתיחת פנים משמעותית, מהקפת התבור, מרוץ השטח הראשון והוותיק בישראל ע"ש האלוף יצחק שדה ז"ל, מקים הפלמ"ח למרוץ שטח מקצועני, במתכונת חדשה ומיוחדת שנבנתה למרוץ הוותיק, מסלולי המקצים שונו ומקצה חצי מרתון שולב.
במרוץ לקחו חלק חיילי צה"ל, לוחמי סיירות ובוגרי מכינת 'תבור' שגם סייעו באירוע. בין הרצים היה גם אהרון קרוב הפצוע הקשה ביותר ממבצע 'עופרת יצוקה' שמצא בריצה דרך מעולה לשוב לאיתנו.
3 צפייה בגלריה
עופר פדן מזניק בחצי מרתון התבור
עופר פדן מזניק בחצי מרתון התבור
עופר פדן מזניק בחצי מרתון התבור
(צילום: ערן ירדני)
"המשוב שמגיע מקהילת הרצים, מרגש וממלא לנו את הלב! מכל הארץ הגיעו לחוות אירוע כל כך מיוחד בטבע המדהים של התבור ובשבילי המועצה האזורית גליל תחתון, בימים האלה שבין שואה לזיכרון ולעצמאות לרוץ בשטחי היאחזות הפלמ"ח הראשונה, זה לא מובן מאליו. חצי מרתון התבור יהפוך למרוץ נחשק וייחודי", ציין עופר פדן מנכ"ל מרתון ישראל.
'הקפת התבור', נוסדה בשנת 1952, לזכר האלוף יצחק שדה ז"ל, מפקד הפלמ"ח הראשון, יוזם ומחנך, ממניחי היסודות לצה"ל ולעצמאות ישראל, שגם טבע את הסיסמה "ספורט לאלפים ולא לאלופים", שינתה את פניה לאירוע ספורטיבי, חברתי, ערכי ותיירותי. נכדו של האלוף שדה, איתן דפני ממושב שרונה, הגיע לתעד את האירוע וציין שקיום האירוע ושמירה על המסורת מאוד חשובה למען הזיכרון ולמען הדורות הבאים.
ארבעה מקצים הוזנקו למרגלות התבור בשטחי קיבוץ בית קשת: חצי מרתון 21.1 ק"מ, 10 ק"מ, 5 ק"מ ומסלול משפחתי של 3 ק"מ.
3 צפייה בגלריה
חצי מרתון התבור הראשון
חצי מרתון התבור הראשון
חצי מרתון התבור הראשון
(צילום: תומר פדר)
הזוכים במקצה חצי המרתון; במקום הראשון זכה עידו לכמן בתוצאה 1:29:09, והראשונה בנשים היא ורוניקה האס, 1:41:12. זוהי ריצת שטח מאתגרת עם 400 מטר טיפוס סה"כ. במקצה 10 ק"מ, זכה במקום הראשון חוסיין עזאיזה בתוצאה 39:13, וג'סיקה שפיר היא הזוכה במקום הראשון בתוצאה 48:18.
ניצן פלג, ראש המועצה האזורית גליל תחתון, שהשתתף במקצה חצי המרתון בירך את הרצים לפני ההזנקה וציין: "חצי מרתון התבור במתכונתו החדשה, חזר בגדול ונותן כבוד להקפת התבור, מרוץ השדה הוותיק בישראל. אנו שמחים על היוזמה לחדש ולרענן את המסלולים ולהחזיר עטרה ליושנה, לשים את הגליל התחתון במקום הראוי לו, בחזית מפת הספורט ומרוצי השטח בישראל יחד עם מרתון ישראל בעונה הכי יפה. אני מבקש להודות למרתון ישראל ולעופר פדן, למשרד התרבות והספורט, למרכז הפועל, על התמיכה במרוץ ולקק"ל על שיתוף הפעולה".