היסטוריה בבירת העמק: מכבי תל אביב, אלופת המדינה בכדורגל, תגיע לראשונה למשחק רשמי בעפולה. היא תשחק במסגרת שלב ח' בגביע המדינה נגד הפועל אום אל פחם. בעפולה היו רוצים בעצמם לארח את האלופה או קבוצה אחרת מליגת העל, אך לזה יחכו אולי בשלב שמינית הגמר, אם עפולה תעבור את אשקלון.
אוהדי אום אל פחם ביציע בעפולה (צילום: שרון צור)אוהדי אום אל פחם ביציע בעפולה (צילום: שרון צור)
אוהדי אום אל פחם ביציע בעפולה (צילום: שרון צור)
(אוהדי אום אל פחם ביציע בעפולה (צילום: שרון צור))
עם פרסום ההגרלה נרשמה שמחה בעיר, שכן הצהובים מתל אביב מעולם לא שיחקו בעפולה. כולם זוכרים משחק אחד בלתי נשכח במגרש וולפסון במסגרת גביע המדינה בין מכבי 'שלמה' עפולה לבית"ר ירושלים בשנת 1993.
"הרבה אוהדי מכבי תל אביב מעפולה ומהסביבה רוצים להגיע למשחק", אמרו היום בעפולה, "תהיה בהלת כרטיסים".
מנהל האצטדיון בעפולה עמית אשכנזי אמר לקראת חגיגת הכדורגל הצפויה: "זו תהיה חגיגה נוספת באצטדיון שלנו. שמחים לארח את האלופה ובכלל לראשונה את מכבי תל אביב בעפולה. יש לנו מספיק זמן להתכונן לקראת המשחק ואני בטוח שהקהל ייהנה מאווירת כדורגל מדהימה. ברמה האישית אנחנו נשמח לארח קבוצות מליגת העל באופן קבוע.. ימים יגידו".
עמית אשכנזי ויגאל אעידן (צילום: שרון צור)עמית אשכנזי ויגאל אעידן (צילום: שרון צור)
עמית אשכנזי ויגאל אעידן (צילום: שרון צור)
(עמית אשכנזי ויגאל אעידן (צילום: שרון צור))
אשכנזי מעריך כי האצטדיון יהיה מלא. כ-3,500 צופים יכולים להיכנס בשני היציעים. כמובן שלמשטרה יש את המילה האחרונה כמה אוהדים יכולים להיכנס למשחק.
לעוד דבר אשכנזי צריך להיערך והוא לכמות האורחים שירצו להגיע למשחק. ראש העיר אבי אלקבץ בוודאי ירצה להגיע למשחק ואורחים נוספים מצדו. על פי ההסכם בין עפולה לאום אל פחם, יציע 'המפרסת' לא כלול בהסכם. אך הגביע זה כבר משהו אחר ומן הסתם באום אל פחם ירצו לדון בנושא, שכן גם להם בטח יהיו לא מעט אורחים שירצו להגיע למשחק.