בשדרות מנחם בגין פינת קרן היסוד בעפולה נפתח אתמול מגרש כדורגל קהילתי 'שחבק', שישמש את מועדון הכדורגל, תלמידים, תושבים ופעילויות של העירייה. למעשה, הקמת המתקן, אותו יזם ראש העיר אבי אלקבץ, החזירה את הכדורגל למרכז בירת העמק.
צילום: דוברות עיריית עפולהצילום: דוברות עיריית עפולה
צילום: דוברות עיריית עפולה
(צילום: דוברות עיריית עפולה)
כידוע, לפני כשלוש שנים הנהלת העירייה הקודמת בראשותו של ראש העיר לשעבר יצחק מירון, החליטה לסגור את מגרש הכדורגל המיתולוגי ברחוב וולפסון ולהקצות את השטח לטובת נדל"ן. בהחלטה זו נותק הכדורגל ממרכז העיר, שכן האצטדיון העירוני נמצא בעפולה עלית ומתחם מחלקת הנוער ומגרש האימונים נמצא בגבעת המורה.
אין ספק שמגרש 'וולפסון' המיתולוגי היה מיושן והיה צורך לחדש אותו, אך לא היה צריך לסגור אותו ולנתק את מרכז העיר מענף הספורט המוביל בה. זו היתה החלטה שגויה וכשאלקבץ נבחר בסוף אוקטובר 2018 הוא תיקן את הטעות ההיסטורית.
מנהל אגף הספורט שלומי אלבז (צילום: דוברות עיריית עפולה)מנהל אגף הספורט שלומי אלבז (צילום: דוברות עיריית עפולה)
מנהל אגף הספורט שלומי אלבז (צילום: דוברות עיריית עפולה)
(מנהל אגף הספורט שלומי אלבז (צילום: דוברות עיריית עפולה))
כאמור אלקבץ הורה לבנות בשדרות מנחם בגין, ממש ממול המתחם בו שכן בעבר מגרש 'וולפסון', מרכז ספורט חדש שיכלול תחילה מגרש 'שחב"ק' (שחקן בקהילה), אולם ספורט ובהמשך מגרש כדורגל נוסף.
בטקס חנוכת המתקן נכחו כ-150 איש - ראש העיר אבי אלקבץ, סגניו, חביב פרץ ושלמה מליחי, מנכ"ל העירייה שלום שלמה, מנכ"ל 'שחקים' דניאל בן, מנהל אגף הספורט ב'שחקים' שלומי אלבז, חבר דירקטוריון 'שחקים' יותם וייסמן, כדורגלן העבר האגדי נמרוד ברין, כדורסלן ומאמן העבר האגדי יוסי הררי (לפני ששיחק כדורסל שיחק כדורגל), כדורגלני עבר נוספים כמו כפרי אזולאי ותושבים.
לאלקבץ נשאר לעשות עוד תיקון היסטורי אחד קטן בהקשר של כל זה והוא להציב ליד השטח שבו שכן בעבר מגרש 'וולפסון' (היום עומדים עליו בנייני מגורים) שלט שיציין שבמקום הזה עמד פעם מגרש הכדורגל הראשון של עפולה וקצת היסטוריה על המקום (המגרש הזה אירח בין היתר גם את הסוסיאדה).
מהעירייה נמסר כי באגף הספורט המנוהל תחת רשת 'שחקים' החליטו כי לאור מקרי ונדליזם שאירעו במגרשים דומים ביישובים שונים, יותקנו במקום מצלמות אבטחה ומערכת כריזה שיהיו מחוברות אונליין למוקד העירוני.
הכניסה למגרש 'וולפסון'. לא היה צריך להיסגר (צילום ארכיון: יוסי וקנין)הכניסה למגרש 'וולפסון'. לא היה צריך להיסגר (צילום ארכיון: יוסי וקנין)
הכניסה למגרש 'וולפסון'. לא היה צריך להיסגר (צילום ארכיון: יוסי וקנין)
(הכניסה למגרש 'וולפסון'. לא היה צריך להיסגר (צילום ארכיון: יוסי וקנין))
מנהל אגף הספורט, שלומי אלבז, אמר: "אנו רואים חשיבות רבה בהנגשת מתקני וענפי ספורט שונים לתושבי העיר. הקמת מגרשי ספורט ברחבי העיר הם חלק מהתוכנית העירונית לעידוד אורח חיים בריא ולהעלאת איכות החיים בעיר".
ראש העיר עפולה אבי אלקבץ אמר: "אנחנו שמחים להמשיך ולקדם את הקמתם של מתקני תרבות וספורט חדשים לטובת הקהילה ברחבי העיר. אני שמח לבשר כי בימים אלה התקבל אישור להקמת חמישה מגרשי כדורגל נוספים בשכונות השונות ברחבי העיר".