מחזיקת גביע הליגה הלאומית בכדורסל לעונת 2019/2020 הפועל עפולה חגגה אתמול את הזכייה בתואר ראשון מזה שבע שנים, אך לכולם ברור שהדבר האמתי הוא הליגה והמטרה שסומנה - עלייה לליגת העל.
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגהצילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה
(צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה)
ראש העיר אבי אלקבץ, שהספורט הוא נדבך חשוב אצלו, רוצה לראות את ענפי הספורט הייצוגים בטופ ולכן הוא סימן לקבוצה יעד לעונה הקרובה. לשם כך גם תקצב את הקבוצה לשנת 2020 ב-2.2 מיליון שקל. אתמול הוא נהנה לראות ניצנים ראשונים של הצלחה, אך גם הוא יודע שהדרך ארוכה. כידוע, בקדנציה הקודמת של אלקבץ העפילה הקבוצה לליגת העל. האם זה יקרה גם הפעם?
יו"ר הפועל עפולה יוסי מלכה האיש קיבל את אמונם של אלקבץ ושל סגן ראש העיר חביב פרץ להמשיך לנהל את המועדון ולהצעיד אותו קדימה מרוצה מההישג. "תואר זה תואר. הישג יפה. הוא מראה שיש משהו בקבוצה", אמר מלכה, "הקבוצות שזוכות בתואר הזה גם ברוב המקרים הן אלה שרצות למעלה. מי שבא אתמול ראה קבוצה לוחמת, שלא נשברת ויודעת לחזור מפיגור".
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגהצילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה
(צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה)
מלכה ציין כי היה מרוצה מכמות האוהדים שהגיעה למשחק. לדבריו כ-500 אוהדים הרעישו באולם. "היתה אווירה מצוינת. אני מקווה שיהיה הרבה עניין סביב הקבוצה העונה. אנשים אוהבים להתחבר להצלחות", ציין.
ביום חמישי הבא ב-24 בחודש תשחק הקבוצה במסגרת הגביע נגד אילת. ב-29 בחודש יתקיים המשחק הראשון של הליגה נגד רמת גן/גבעתיים. "המטרה לחגוג במאי. אליפות הליגה היא התואר החשוב. הדרך ארוכה לשם. אנחנו מתחילים עכשיו מרתון".