סיום עונה כזה בלתי צפוי, דרמטי וגורלי אפילו התסריטאים הבכירים בהוליווד לא יכלו לכתוב. במחזור האחרון של העונה הפועל עפולה מארחת את הפועל כפר סבא. הראשונה כבר איבדה עניין בליגה, השנייה צריכה לנצח כדי לעלות לליגת העל, אבל זה לא נגמר רק בזה. מאמן עפולה בתחילת העונה היה אופיר חיים והוא חוזר למגרש שהיה ביתו לראשונה מאז עזב לטובת אימון הפועל תל אביב.
צילום: שרון צורצילום: שרון צור
צילום: שרון צור
(צילום: שרון צור)
חיים, מהמאמנים הטובים בלאומית, הוא גם זה שבנה את סגל השחקנים בעפולה והוא גם זה שהטמיע את השיטה שהובילה את הקבוצה להצלחה אדירה. למעשה הוא הולך לשחק נגד קבוצה שהוא בנה בדמותו ובצלמו.
ועוד דבר, המפגש בין עפולה לכפר סבא מפגיש בין שני חברים טובים מאוד – יגאל אנטבי ואופיר חיים. האחרון היה זה שהביא את אנטבי לעפולה להיות עוזרו וכשהוא עזב להפועל תל אביב הוא רצה שהוא יבוא איתו גם לשם, אך זה לא הסתדר ואנטבי נשאר להיות מאמן עפולה.
נתנאל גולדמן היום בנס ציונה (צילום: עוז מועלם)נתנאל גולדמן היום בנס ציונה (צילום: עוז מועלם)
נתנאל גולדמן היום בנס ציונה (צילום: עוז מועלם)
(נתנאל גולדמן היום בנס ציונה (צילום: עוז מועלם))
רון שושן בנס ציונה. מבין שזה נגמר (צילום: עוז מועלם)רון שושן בנס ציונה. מבין שזה נגמר (צילום: עוז מועלם)
רון שושן בנס ציונה. מבין שזה נגמר (צילום: עוז מועלם)
(רון שושן בנס ציונה. מבין שזה נגמר (צילום: עוז מועלם))
בשורה התחתונה: המשחק האחרון של העונה בעפולה מקפל בתוכו כל כך הרבה אלמנטים שללא ספק יהפכו אותו לאחד המשחקים הגדולים שהיו בבירת העמק. מי האמין שתסריט כזה יכול לקרות. מי בכלל העלה בדעתו אי שם באוגוסט 2018, שבאמצע מאי 2019 אופיר חיים יהיה פסע מליגת העל, אבל כמאמן קבוצה אחרת ולא עפולה.
גיזי דורבור נלחם בנס ציונה (צילום: עוז מועלם)גיזי דורבור נלחם בנס ציונה (צילום: עוז מועלם)
גיזי דורבור נלחם בנס ציונה (צילום: עוז מועלם)
(גיזי דורבור נלחם בנס ציונה (צילום: עוז מועלם))
אדריאן רוצ'ט (צילום: עוז מועלם)אדריאן רוצ'ט (צילום: עוז מועלם)
אדריאן רוצ'ט (צילום: עוז מועלם)
(אדריאן רוצ'ט (צילום: עוז מועלם))
היום אחר הצהריים איבדה עפולה סופית את סיכוייה לעלות לליגת העל לאחר שהפסידה למוליכה נס ציונה בתוצאה 0:2. עפולה לא הטיבה לשחק ובקבוצה טוענים כי אירועי סיום המשחק נגד קטמון היתה השפעה גדולה לכך. בעקבות הניצחון נס ציונה תעפיל ככל הנראה לליגת העל.
עפולה, שנחשבת לקבוצה התקפית טובה, לא כבשה כבר שלושה משחקים ברציפות.