מאמן הפועל נוף הגליל ירון הוכנבוים מוביל את קבוצתו העונה למסע מופלא - זכיה בגביע הטוטו של הליגה לאומית ואחרי 17 משחקי ליגה קבוצתו נמצאת במקום הראשון, בפער של שבע נקודות מהמקום השלישי, ומחזיקה בתואר היוקרתי - המועמדת המובילה להעפיל לליגת העל.
המאמן ירון הוכנבויםהמאמן ירון הוכנבוים
המאמן ירון הוכנבוים
(צילום: שרון צור)
אתמול (שלישי) ניצחה נוף הגליל את הפועל עפולה בתוצאה 1:2, במשחק שהיא לא ממש הרשימה בו, אבל בשורה התחתונה היא אספה עוד שלוש נקודות.
"בדקות הראשונות לא היינו במשחק", מודה הוכנבוים, "עפולה הצליחה להפתיע אותנו כששיבצה את דור כוכב בהתקפה. אחרי הדקה ה-30 נכנסנו למשחק. יש לנו בעיה שהרבה שחקנים לא נמצאים בקו בריאות מלא. זה מתחיל להשפיע עלינו. לשמחתי השחקנים נתנו את הכול וזה הספיק לניצחון".
גיל ברעם, ירון הוכנבוים, ראש העיר רונן פלוט ורועי כהןגיל ברעם, ירון הוכנבוים, ראש העיר רונן פלוט ורועי כהן
גיל ברעם, ירון הוכנבוים, ראש העיר רונן פלוט ורועי כהן
(צילום: שרון צור)
גיא דיין כבש אחרי בצורת ארוכה. התרגשת בשבילו?
"גיא דיין שווה יותר משני שערים ב-17 משחקים. אנחנו מאמינים בו מאוד. אני באופן אישי בטוח שהשער הזה ייצר אצלו המשכיות בכל מה שקשור להבקעת שערים. הוא כבש שער ממרחק גדול לאחד השוערים הטובים בליגה. שער יפה ומרשים כיאה לשערים שגיא כובש ממצבים נייחים".
למרות שגיא לא הביא העונה מספרים אתה עדיין רואה בו שחקן הרכב קבוע. מדוע?
"גיא הוא לא עוד שחקן בליגה הלאומית בכלל ובנוף הגליל בפרט".
גיא דייןגיא דיין
גיא דיין
(צילום: שרון צור)
איך התרשמת ממאמן עפולה רומן זולו?
"רומן עשה שינוי גדול בעפולה מאז שהפך למאמן. אחוזי ההצלחה מדברים בעד עצמם. כל הזמן טענתי שבעפולה יש הרבה שחקנים טובים והיא ראויה לפלייאוף עליון. אם רומן ימשיך באותו קצב צבירת נקודות אין לי ספק שהוא יוביל את עפולה לפלייאוף העליון".
יובל שאוט נפצע אתמול וככל הנראה מדובר בפציעה חמורה. מה אתה מאחל לו?
"יובל שחקן מצוין ומהחכמים שהכרתי. שחקן שתמיד קשה להתמודד נגדו בגלל חוכמת המשחק שלו. היה קשה לראות את יובל נופל על הדשא ונאנק מכאבים. לא תמונה פשוטה. התכתבתי איתו ואיחלתי לו רפואה שלמה".
המאמן רומן זולוהמאמן רומן זולו
המאמן רומן זולו
(צילום: שרון צור)
הפועל נוף הגליל בדרך לעלייה לליגת העל?
"כרגע אנחנו במצב טוב, אבל אי אפשר לצפות פני עתיד. במיוחד לאור העבודה שהקבוצות שמתחרות נגדנו בצמרת הן בעלות תקציבים גדולים משלנו ויש להן אפשרויות כלכליות גדולות יותר משלנו. למרות שאני מרוצה מכל השחקנים גם אנחנו נעשה חיזוק מאחר ואנחנו חייבים להגדיל את הרוטציה".
המאמן ירון הוכנבוים ועוזרו מנו הרוניאןהמאמן ירון הוכנבוים ועוזרו מנו הרוניאן
המאמן ירון הוכנבוים ועוזרו מנו הרוניאן
(צילום: שרון צור)
נוף הגליל מבחינתך היא בית?
"עובדתית זה המועדון שבו אימנתי הכי הרבה שנים במהלך הקריירה שלי. בכל מועדון שבו אני עובד אני נותן 100 אחוז מעצמי, אבל אין ספק שנוף הגליל עבורי היא לא עוד קבוצה. מאחוריה עומד ראש עיר חזק, רונן פלוט ויש לי כימיה טובה עם מנכ"ל המועדון גיל ברעם, היו"ר רוני ליקוורניק, המנהל שרון סויסה והמנהל המקצועי רועי כהן. בתוך כך, עובד איתי צוות מקצועי מצוין, ערכי ומחויב - עוזר המאמן מנו הרוניאן, מאמן הכושר שרון כץ ומאמן השוערים תום אלמדון. הם השותפים שלי והם הסיבה שהקבוצה נמצאת איפה שהיא נמצאת".