השחקן המפתיע בפתיחת העונה של הפועל נוף הגליל הוא ללא ספק הקשר האחורי רועי שוקרני. השחקן שלא היה רצוי באימוני הטרום-עונה, הפך תוך פרק זמן קצר לשחקן 'באנקר' בהרכב של המאמן ירון הוכנבוים. איך זה קרה?
רועי שוקרנירועי שוקרני
רועי שוקרני חוגג את השער בגמר גביע הטוטו
(צילום: אורן אהרוני)
בתום העונה שעברה קיבל שוקרני הודעה כי הוא לא בתכניות של הוכנבוים, זאת למרות שיש לו חוזה לעונה נוספת. הסיבות: יכולת מאכזבת וחוזה כספי גבוה. למרות שהתבקש למצוא לעצמו קבוצה חדשה, הוא התעקש להישאר ולכבד את החוזה. למקורביו אמר כי הוא יוכיח לצוות המקצועי מה הוא באמת שווה.
נוף הגליל פתחה את העונה במסגרת משחקי גביע הטוטו, ומכיוון שהסגל לא עבר בבקרה נאלץ הוכנבוים לשחק עם שחקני העונה שעברה. כך מצא את עצמו שוקרני, שכלל לא בנו עליו, בהרכב הקבוצה.
המאמן ירון הוכנבויםהמאמן ירון הוכנבוים
המאמן ירון הוכנבוים
(צילום: שרון צור)
משחקי גביע הטוטו היו עבור הקשר בן ה-30 הזדמנות להוכיח את עצמו ועבור הוכנבוים להמציא את אותו מחדש. אם הניסיון יצליח להוכנובים שני הצדדים ירוויחו. ומה קרה? הניסיון לא רק שהצליח, אלא הצליח בגדול.
הוכנבוים הסיט את שוקרני מעמדת הקשר האחורי, בה שיחק בכל הקריירה שלו לעמדה חדשה - הקשר ההתקפי. זה תורגל באימונים ובאסיפות מקצועיות. למעשה, ההוראה החדשה של הוכנבוים לשוקרני היתה לעשות תנועות לעומק הגנת הקבוצה היריבה, כמו חלוץ שמגיע מקו שני.
רועי שוקרנירועי שוקרני
שוקרני. יכולת אישית גבוהה
(צילום: שרון צור)
התוצאה: שוקרני, שחקן כישורני מאוד וחכם, לקח את ההזדמנות שקיבל בשתי ידיים ופשוט פרח בעמדה החדשה. למעשה, הוכנבוים הפך את שוקרני משחקן הגנתי עם יכולת אישית גבוהה מאוד לשחקן יעיל שגם מביא מספרים. שוקרני בלט ממשחק למשחק, כשהשיא הגיע בגמר גביע הטוטו עם שער ראשון שהוביל לניצחון ולהישג ההיסטורי.
התפקיד החדש של שוקרני הפך אותו לשחק מסוכן מאוד עבור הקבוצות היריבות. הוא מגיע להרבה מצבי הבקעה ומעורב במהלכים התקפיים רבים. המספרים מדברים בעד עצמם - שלושה שערים וארבעה בישולים.
הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט מיינט העמק
עוד כתבות בערוץ ספורט מיינט העמק