שיפוץ אצטדיון הכדורגל 'גרין' בנוף הגליל, שהחל לפני כמעט שנה, נכנס לשלב הסיום שלו, כשהעבודות במקום מתבצעות בקצב משביע רצון. הערכה היא שהמתקן יהיה מוכן לפתיחת עונת המשחק 20/21, שנכון להיום לא ברור מתי תפתח בשל משבר הקורונה. יצוין כי שיפוץ המגרש מוערך בלמעלה מ-30 מילוין שקלים אותם גייסה העירייה.
מראה כללימראה כללי
יהיה מוכן בזמן?
(צילום: שרון צור)
בניית הבניין המרכזי החדש בן חמש הקומות נמצאת בשלבי סיום. חלוקת החדרים והקומות כבר התבצעה. כבר עכשיו ניתן לציין כי הקומה הראשונה של הבניין תכלול את חדרי ההלבשה של הקבוצה המקומית והאורחת. עוד יכלול הבניין משרדים, תא עיתונות ותקשורת ויציע כבוד.
הכניסה החדשה לאצטדיוןהכניסה החדשה לאצטדיון
הכניסה החדשה לאצטדיון
(צילום: שרון צור)
היציע הצפוני החדשהיציע הצפוני החדש
היציע הצפוני החדש
(צילום: שרון צור)
הבניין המרכזי בשלבי גימורהבניין המרכזי בשלבי גימור
הבניין המרכזי בשלבי גימור
(צילום: שרון צור)
לאחרונה החלו להתקין במגרש את הכניסות החדשות לאוהדים על פי התקן המקובל היום. כמו כן ממשיך הטיפול במשטחי הדשא של המגרש הראשי ושל מגרש האימונים. אין ספק בכלל שהמבחן הגדול של כל השדרוג הזה יהיה האם משטחי הדשא יחזיקו מעמד עונה שלמה ולא יהרסו בכל פעם שיתחיל לרדת גשם. במילים אחרות, הציפייה היא שמשטח הדשא ב'גרין' אחרי השיפוץ יהיה טוב כל השנה, כמו משטח הדשא באצטדיון העירוני בעפולה.
מגרש האימונים החדשמגרש האימונים החדש
מגרש האימונים החדש
(צילום: שרון צור)
השיפוץ מתקדם מצויןהשיפוץ מתקדם מצוין
השיפוץ מתקדם מצוין
(צילום: שרון צור)
האחריות לאיכותו של משטח הדשא תהיה תלויה במנהל החדש של המתקן עמוס סבג, שמונה לתפקיד לפני מספר חודשים. ראש העיר רונן פלוט סומך עליו מאוד. בכלל, עבור פלוט מדובר בפרויקט דגל אותו יזם וליווה באופן אישי.
ביום ראשון הקבוצה צפויה לחזור להתאמן באצטדיון בעילוט על פי ההנחיות החדשות של משרד הבריאות – ללא חדר הלבשה, לא יותר מעשרה שחקנים בכל חצי מגרש ובמרחק של שני מטר אחד מהשני. הערכה היא שאם תמשיך מגמת הירידה בהתפשטות נגיף הקורונה בארץ יהיו בקרוב הקלות נוספות שיאפשרו להתאמן באופן רגיל.
מאמן הקבוצה ירון הוכנבוים שמח על החזרה לאימונים ואמר לאתר 'מיינט העמק': "כולם מתרגשים ומצפים לחזור לאימונים. התקופה הארוכה של פגרת הקורונה הוכיחה שכולנו אוהבים מאוד כדורגל".
מה מצב השחקנים מבחינה פיזיולוגית?
"אני בטוח שנראה שחקנים שלא נמצאים בכושר. שחקנים עבדו באופן אישי בבתים בצורה שהם לא רגילים. ייקח כמה שבועות להגיע לכושר אופטימאלי. אבל אין לנו מה להלין על כך - כל הקבוצות נמצאות באותה סיטואציה".
המאמן ירון הוכנבוים ועוזרו מנו הרוניאןהמאמן ירון הוכנבוים ועוזרו מנו הרוניאן
המאמן ירון הוכנבוים ועוזרו מנו הרוניאן
(צילום: שרון צור)
להערכתך מתי הליגה תחזור?
"אני מעריך שבסוף חודש מאי הליגה תתחדש".
עם החזרה לאימונים ביום ראשון הצוות המקצועי של הקבוצה יחלק את השחקנים לשתי קבוצות, כשהמטרה העיקרית תהיה להחזיר את השחקנים לכושר משחק בהקדם. האתגר הגדול של הצוות המקצועי יהיה וזאת מבלי שחלילה מי מהם ייפצע.