פרויקט הבנייה היוקרתי הר יונה ד', שכונת שמיר בנוף הגליל התקדם צעד משמעותי לקראת ביצוע לאחר שהוכרז על תוצאות ההגרלה של הדירות ב'מחיר למשתכן'. רוב הזוכים ב 170 הדירות הם תושבי נוף הגליל והשאר, כ 20 אחוזים הם תושבי ערים שונות במרכז. הפרופיל של הזוכים הוא בעיקר זוגות צעירים עם ילדים.
הר יונה ד'הר יונה ד'
הר יונה ד'
(הדמיה באדיבות עיריית נוף הגליל)
קראו עוד:
חברת אמריקה ישראל שזכתה במכרז צפויה לבנות 242 דירות במסגרת הפרויקט שנחשב ליוקרתי ולמבוקש מאוד בשל מיקומו הצופה לנוף המרהיב. מהעירייה נמסר בתגובה כי למרות הקורונה נמשכים המאמצים להגדיל את היצע הדיור בעיר ולספק פתרונות איכותיים לזוגות צעירים ולתושבים הוותיקים הממתינים מזה זמן רב להיצע דיור אטרקטיבי ואיכותי בעירם.
"בשנה האחרונה יצאו לדרך פרויקטים הראשונים: ברחוב רימון, יזרעאל (מצפור ברק), ו'דירה להשכיר'. יחד עם פרויקט הר יונה ד' היצע הדירות מסתכם בכ-800 יח"ד", נמסר מהעירייה.
בעירייה ציינו כי עם פרסום ההגרלה ושיווק השירות הכריזה העירייה כי הפרויקט מיועד לכלל הציבור בדגש ותוך מתן עדיפות ברורה לתושבי נוף הגליל.
רונן פלוטרונן פלוט
ראש העיר רונן פלוט
(צילום: שרון צור)
עוד נמסר מהעירייה כי הפרויקט "נחטף" כמו לחמניות טריות בשוק ועל כל דירה נרשמו שישה מתמודדים בממוצע: "מדובר באזור מדהים ביופיו ובנופו. כל השכונה צופה לשדות העמק ובימים של ריאות טובה ניתן לצפות ממנה עד לחרמון".
ראש העיר רונן פלוט הדגיש כי גם פרויקט זה כמו שלושת קודמיו מעניק עדיפות ברורה לתושבי העיר: "אנו עושים מאמצים כבירים להדביק פער של שני עשורים בכמה שנים, זה לא פשוט אבל אנחנו בדרך הנכונה".
פלוט ציין כי למרות הרצון להגדיל את היצע הבנייה, העירייה לא מתפשרת על איכות הפרויקטים ובשום אופן לא מתכוונת להציף את השוק בדיור זול ללא התשתיות הנדרשות: "כל פרויקט בנייה שיוצא לדרך מפוקח בשבעים עיניים על ידי העירייה, נוף הגליל לא תהיה אכסניה לפרויקטים שלא עומדים בקריטריונים הגבוהים, לא נתפשר על איכות".
מנכ"ל אמריקה ישראל דרור תורן אמר כי נוף הגליל חווה בשנים האחרונות פיתוח מואץ ולאור זאת הוא מאמין בפרויקט ובהצלחתו.
עוד כתבות בערוץ חדשות נוף הגליל
פרסום ראשוני: 07:50 , 30.09.20