התקפת הפתע הטראומתית שהתרחשה לפני כחודש ביישובי עוף עזה והדרום גרמו לבהלה ותחושת חוסר ביטחון בקרב תושבי עפולה שמספר הפניות שלהם למוקד העירוני בעיקר בנושאי ביטחון קפצו בעשרות אחוזים.
2 צפייה בגלריה
המוקד העירוני  בעיריית עפולה
המוקד העירוני  בעיריית עפולה
המוקד העירוני בעיריית עפולה
(צילום: דוברות עיריית עפולה)
הדוח שפרסם המוקד העירוני מתייחס לתאריכים שבין ה-7.10, יום פתיחת מלחמת חרבות ברזל, ועד ה-7.11 חודש אחרי וכן בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.
בין הנתונים שעלו ניתן לראות כי מספר הפניות למוקד בנוגע לשיטור העירוני קפצו מ-731 בשנה שעברה ל-1,650 במהלך החודש האחרון. קפיצה של למעלה מ-100% המלמדת על דאגה שפקדה את התושבים בכל הקשור לביטחון האישי.
דוגמאות נוספות לכך ניתן למצוא במספר הפניות לסיורים סביב מוסדות החינוך שעמד על 405 (בתקופה המקבילה אשתקד לא נעשתה ולו פנייה אחת לסיור במוסדות חינוך).
כמו כן חלה עלייה לסיורי ביטחון באופן כללי (319 פניות לעומת 212 בלבד בתקופה המקבילה אשתקד). עלייה נוספת נרשמה בפניות לקב"ט העירייה שעלו מ-12 פניות בלבד ל105 פניות.
עוד נתון שמלמד על בהלה רבתי הוא לגביי אדם חשוד שעלה מ-15 פניות בלבד שנה שעברה ל204 פניות בחודש האחרון.

2 צפייה בגלריה
מיקי כהן
מיקי כהן
קב"ט עיריית עפולה מיקי כהן
(צילום: פרטי)
קראו גם:

בנושאי מקלטים נדמה היה שהמצב הביטחוני יוביל לפניות רבות אך במהלך החודש האחרון נרשמו 162 פניות בלבד ייתכן שהדיווחים המרגיעים שהועברו מדי יום לציבור מפתיחת המלחמה שבישרו על מוכנות המקלטים הציבוריים בעפולה עשו את שלהם ובתחום הזה הציבור נרגע.
קב"ט העירייה, מיקי כהן, התייחס לנתונים ואמר שכבר אפשר לראות את הירידה בפניות והשבוע כבר נרשם יום אחד ללא פניות כלל בנושאי ביטחון: "עיריית עפולה, המשטרה וכוחות הביטחון וההצלה פועלים לילות כימים כדי לשמור על הביטחון של התושבים. בימים אלה אנו מעבים את מערך הסיורים של כיתות הכוננות המורכבות משוטרים, חיילי ופיקוח עירוני סביב בתי הספר וגני הילדים לאורך כל יום הלימודים".