עיריית עפולה סיימה לאחרונה את הקמתו של פארק בלב שכונת 'לב העמק' (C1), שישרת את תושבי השכונה בפרט ואת תושבי העיר בכלל. הוא יהיה פארק משלים לפארק העירוני הנמצא בצמוד לשכונת רובע יזרעאל.
1 צפייה בגלריה
אחד ממתקני הפארק
אחד ממתקני הפארק
אחד ממתקני הפארק
(צילום: דוברות עירייית עפולה)
הפארק, שעלות הקמתו מוערכת בכ־7 מיליון שקל, הוקם למרות שבניית השכונה טרם הושלמה. כידוע, שכונת 'לב העמק' הוקמה לפני מספר שנים ועד כה אוכלסו כ-400 יחידות דיור בלבד. בסיום בניית השכונה היא עתידה לאכלס כ-2,000 יחידות דיור.
מהעירייה נמסר כי נציגי העירייה נועדו בשנה האחרונה מספר פעמים עם נציגי השכונה כדי לאתר את הצרכים המיידים. מהפגישות עלה כי שני הפרויקטים הכי חשובים עבור התושבים הם גן שעשועים לילדים ובית כנסת לציבור המתפללים בשכונה.
הפארק החדש יכלול כעשרה מתחמי משחק הכוללים מגרש כדורגל מיני-פיץ', מתחם כושר, מתחם נינג'ה למבוגרים, מתחם נינג'ה לילדים ונוער, מתחם משחקי ספורט להורים וילדים, סקייט-פארק, שני גני שעשועים לילדים רחבי ידיים וכן הפתעה ברוח תרבות הסלפי.
בעירייה הוסיפו כי ראש העיר אבי אלקבץ הצהיר כי הקמת הפארק בשכונת 'לב העמק' הוא אחד הפרויקטים החברתיים החשובים ביותר במהלך הקדנציה הנוכחית שלו. כמו כן ציינו בעירייה כי כל המתחמים נבנו לפי תו האיכות הגבוה והבטוח ביותר והן יתחמו במתחמי דשא רחבי ידיים, ספסלים ונגישות למוגבלים. כמו כן נפתח בימים אלה בית כנסת נוסף לקהילת 'לב העמק' במתחם מינהלת השכונה.