"ישן מפני חדש תוציאו": בטקס מרגש נפרדו בימים האחרונים מנהלים, מורים, אנשי חינוך ובוגרי בית הספר 'אלון יזרעאל' לדורותיו ממבנה בית הספר הישן שהוקם בשנת 1945 ובו למדו יחד אלפי תלמידים מהעיר עפולה. טקס הפרידה מבית הספר כלל הנחת אבן פינה לבית הספר החדש שעתיד לקום על השטח של בית הספר הוותיק שייהרס בימים הקרובים.
בוגרי בית הספר נפרדים מבמנה הישן (צילום: דוברות עיריית עפולה)בוגרי בית הספר נפרדים מבמנה הישן (צילום: דוברות עיריית עפולה)
בוגרי בית הספר נפרדים מבמנה הישן (צילום: דוברות עיריית עפולה)
(בוגרי בית הספר נפרדים מבמנה הישן (צילום: דוברות עיריית עפולה))
בטקס השתתפו ראש העיר אבי אלקבץ, רב העיר הרב שמואל דוד, סגני ראש העיר חביב פרץ ושלמה מליחי, מנכ"ל העירייה שלום שלמה, חברי המועצה עדיאל אילוז, עו"ד מוטי אלוש ובתיה אדרי, ראש מינהל חינוך טינה ולדמן, מהנדס העירייה ישראל קנטור, מנהלי אגפים ומחלקות ברשות, צוות חינוך של בית הספר בראשותה של המנהלת מיכל ברובן, מפקד תחנת עפולה סנ"צ מאיר גוזלן וכאמור הבוגרים שפגשו זה את זה, חלקם לאחר שנים שלא התראו.
המבנה החדש (צילום: דוברות עיריית עפולה)המבנה החדש (צילום: דוברות עיריית עפולה)
המבנה החדש (צילום: דוברות עיריית עפולה)
(המבנה החדש (צילום: דוברות עיריית עפולה))
כזכור, לפני קצת יותר משנה הועברו תלמידי בית הספר היסודי הוותיק 'אלון יזרעאל' לבית ספר חלופי תוך הבטחה שיחזרו ללמוד במבנה חדיש ומודרני לאחר כשנת לימודים אחת. בפועל, התברר להנהלת העיר הנכנסת כי לבית הספר אין פרוגרמה מאושרת מלבד הדמיות ראשוניות ולאחר בקשות חוזרות ונשנות של ראש העיר אלקבץ לאגף הבינוי והפיתוח במשרד החינוך לקדם את הנושא הדחוף, אלה אושרו באופן רשמי רק בחודש יולי האחרון.
לפני כחודש התקבל גם אישור על תקציב ראשון בסך 6,579,400 מיליון שקלים להריסת ובניית בית ספר חדש על שטח של כ-1,300 מטר עם 18 כיתות, מרחבי למידה, חצרות פרטיות לשכבות הנמוכות (כיתות א'-ב') ואולם ספורט חדש ומודרני.
יש לציין כי לאחרונה התקבל אישור תקציבי לבניית בית הספר 'שוהם' ברובע יזרעאל וברשות מקווים כי בקרוב תאושר סופית גם בנייתו של בית הספר 'אוהל מאיר'.