הכנסת ה-22 יצאה היום לדרך בטקס ההשבעה החגיגי והמסורתי. בין הח"כים שנשבעו אמונים היה גם חבר הכנסת אופיר כץ מעפולה. זו הכנסת השנייה בה חבר כץ, שנבחר לראשונה בבחירות לכנסת ה-21, שהיתה הקצרה ביותר.
ח"כ אופיר כץ מגיע היום לכנסת (צילום: דוברות הכנסת) ח"כ אופיר כץ מגיע היום לכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
ח"כ אופיר כץ מגיע היום לכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
(ח"כ אופיר כץ מגיע היום לכנסת (צילום: דוברות הכנסת) )
כץ הוא חבר כנסת מטעם סיעת הליכוד, שחרט על דגלו לקדם את הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל. אחד הדברים ששם לעצמו למטרה הוא לייצר שיוויונית בין המרכז לצפון בתחום הבריאות הציבורית. על כך פעל רבות כחבר בכנסת ה-21. כמו כן כץ השקיע הרבה מאמצים כדי לאבחן את המצוקות של הערים באזור הצפון וזאת במטרה לסייע להם בגיוס משאבים ותקציבים ממשרדי הממשלה השונים.
ח"כ היום במליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת)ח"כ היום במליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
ח"כ היום במליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
(ח"כ היום במליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת))
כץ נחשב לחבר כנסת נמרץ, פעלתן, איש של אנשים, שקשוב מאוד למצוקות של הפריפריה בה גדל ואותה מעולם לא עזב, גם כשעבד במשך שנים בירושלים. הוא גם פטריוט עפולאי שרוצה מאוד לראות את עירו מתקדמת ומצמצת פערים אל מול ערי השרון והמרכז.
כבר מנעוריו היה כץ פעיל ליכוד והיה מעורה בעניינים הפוליטיים. את התפקיד הראשון בליכוד קיבל בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו בימיו כיו"ר האופוזיציה. משם התקדם כשמונה להיות יועץ לשרת התרבות והספורט לימור לבנת. אחר כך חבר לגלעד ארדן והיה ראש המטה העירוני של ארדן בתפקידו כשר הפנים, ויועץ וראש המטה של ארדן בתפקידו כשר לביטחון הפנים. לקראת הבחירות לכנסת ה-21 נבחר כץ למקום ה-20 ברשימת הליכוד לכנסת כנציג מחוז הגליל והעמקים. לכנסת ה-22 הוא נבחר מהמקום ה-22 ברשימת הליכוד.
כץ כאמור מתגורר בעפולה, נשוי ואב לשני ילדים.