מגמת מוזיקה על־אזורית חדשה נפתחה בבית שאן ובעמק המעיינות, במסגרתה ייגשו התלמידים ייגשו ל־10 יחידות לימוד בגרות במוזיקה.
חניכי המגמה בשיעור | צילום: קונסרבטוריון בית שאןחניכי המגמה בשיעור | צילום: קונסרבטוריון בית שאן
חניכי המגמה בשיעור | צילום: קונסרבטוריון בית שאן
(חניכי המגמה בשיעור | צילום: קונסרבטוריון בית שאן)
היוזמה יצאה אל הפועל לאחר שאורי דויטש, מנהל התיכון בבית שאן, פנה למנהל הקונסרבטוריון בבית שאן, עומר גבאי, וביקש ממנו לנסות לפתוח מגמת מוזיקה. בעוד השניים ניסו לקדם את הנושא, הצטרפה לפרויקט גם מנהלת מרכז המוזיקה בעמק המעיינות, רוחמה הניג, שראתה בו חשיבות גדולה. עם הצטרפותה של הניג יצא כי חמישה בתי ספר משתתפים במגמה זו: אורט אמירים, פסגות והישיבה התיכונית מבית שאן ובית ספר שקד וגאון הירדן מעמק המעיינות.
רכז המגמה יהיה דוד סולן, תושב רעננה שיגיע שלוש פעמים בשבוע ללמד את כיתות מגמת המוזיקה. בשלב זה מדובר בתלמידי כיתות י' ו־י"א ובשנה הבאה תצטרף גם שכבת י"ב.
יש לציין כי במגמה יש למעלה מ־20 תלמידים. "אני מתחיל את השנה השלישית שלי כמנהל הקונסרבטוריון ואנחנו כבר מרגישים בשלים לפתוח פה מגמת מוזיקה. בגלל שיש הרבה תלמידים מהאזור והיה ביקוש גדול לזה הרמתי את הכפפה ופניתי בנושא לרוחמה הניג, מנהלת מרכז המוזיקה בעמק המעיינות והצעתי לה להצטרף אלינו והיא נענתה להצעה", אומר גבאי ומוסיף, "בחרנו בדוד סולן להיות רכז המגמה וביום ראשון התחלנו לעבוד. בשנים האחרונות לא היה שיתוף פעולה בין העיר למועצה וכאן מדובר במגמת מוזיקה על־אזורית שתתנהל במתכונת משותפת. כלומר השיעורים יתנהלו פעם בעמק המעיינות ופעם בבית שאן. מעבר למוזיקה ייווצר פה חיבור בין התרבויות של העיר והקיבוץ במטרה שכל ההבדלים החברתיים והסוציו־אקונומיים ייטשטשו והתלמידים ילמדו לשתף פעולה יחד".
עוד אומר גבאי על המגמה כי "הערך המוסף שהם מקבלים במגמת מוזיקה אלה תכנים שהם לא קיבלו עד היום. כשאני למדתי במגמת מוזיקה בעפולה והגעתי לאקדמיה בירושלים היה לי יותר פשוט להשתלב כי כבר למדתי את כל היסודות ויותר מזה. פה לא היה את זה. כל מי שרוצה להיות מוזיקאי בעתיד וגם אלה שלא יקבלו פה את הכלים לנקודת פתיחה טובה יותר".