וועדת השמות העירונית החליטה לקרוא את הרחוב המרכזי בשכונה החדשה בעפולה עלית על שמו של ראש הממשלה השביעי של המדינה יצחק שמיר ז"ל. העירייה ביקשה את אישור המשפחה ונכדו של שמיר הגיע לביקור במקום והודה לעירייה על המחווה המרגשת.
הנכד של שמיר עם סגן ראש העיר צורי כהן בביקור ברחוב (צילום: עיריית עפולה)הנכד של שמיר עם סגן ראש העיר צורי כהן בביקור ברחוב (צילום: עיריית עפולה)
הנכד של שמיר עם סגן ראש העיר צורי כהן בביקור ברחוב (צילום: עיריית עפולה)
(הנכד של שמיר עם סגן ראש העיר צורי כהן בביקור ברחוב (צילום: עיריית עפולה))
כזכור, לפני כחודשיים בדיון של וועדת השמות נקבע כי הרחוב הראשי של השכונה יישא את שמו של יצחק שמיר ז"ל (1915-2012) שכיהן כאמור כראש ממשלה השביעי של ישראל לסירוגין במשך שש שנים כולל פעמיים בממשלת אחדות יחד עם שמעון פרס ז"ל.
לאחר אישור ההצעה על ידי וועדת השמות וראש העיר אבי אלקבץ, יצר יו"ר הוועדה סגן ראש העיר עו"ד צורי כהן קשר עם משפחתו של שמיר ז"ל כדי להזמינם להתרשם מהרחוב והשכונה החדשה ולקבל את אישורם.
אלעד, נכדו של שמיר ובנו של שר החקלאות ופיתוח הכפר לשעבר ח"כ יאיר שמיר, הגיע לאחרונה לביקור בשכונה החדשה, הופתע מהבנייה המואצת ואמר לסגן ראש העיר כהן כי מדובר ברחוב יפה וראוי.
ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר (צילום: דוד רובינגר)ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר (צילום: דוד רובינגר)
ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר (צילום: דוד רובינגר)
(ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר (צילום: דוד רובינגר))
יש לציין כי וועדת השמות אישרה באופן עקרוני את קריאת הרחובות הקטנים בשכונה על שמם של אירועים משמעותיים בהיסטוריה של המדינה וגיבורי ישראל אך החלטות אלה אמורות עדיין לעבור אישורים נוספים בטרם יפורסמו ברשומות.
"שמיר היה מאבני היסוד של המדינה, ממנהיגי ארגון הלח"י לפני קום המדינה ולאחר הקמת המדינה, נשא בשורה ארוכה של תפקידים במוסד, בכנסת ובממשלה", אמר ראש העיר אבי אלקבץ, "כבוד גדול לעפולה שמשפחתו הסכימה שנקרא על שמו רחוב בעירנו. אני מתכוון להנחות את מערכת החינוך ללמד את ילדינו אודות פועלו ומורשתו של שמיר ז"ל".