לאחר שבחודשים האחרונים 'נתקע' מכרז להוספת 4,000 יחידות דיור לבית שאן, מסתמן פתרון: שרת השיכון יפעת שאשא ביטון נענתה לבקשתו של ראש העיר ז'קי לוי וחתמה על מכתב המלצה לשר הפנים המאפשר את יציאת המכרז. כעת ממתינים להחלטתו של אריה דרעי.
ז'קי לוי ושרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון ז'קי לוי ושרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון
ז'קי לוי ושרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון
(ז'קי לוי ושרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון )
מכרז על קרקע לבניית מאות דירות שישווקו במסגרת מחיר למשתכן מתעכב למעלה משנה בגלל תקופת הבחירות הארוכה ואמור כעת לצאת לפועל. כבר ביולי 2018 פרסם משרד השיכון מכרז ל־476 דירות במסלול מחיר למשתכן בעיר בית שאן, אלא שהשטח עליו מתוכנן הפרויקט מצוי בשטחה של המועצה האזורית עמק המעיינות הסמוכה ולא בתחומה של בית שאן. המועצה והעיר הגיעו להחלטה מוסכמת על העברת השטח לבית שאן במסגרת ועדת גבולות, וההמלצות הוגשו למנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן. אלא שעד כה, שר הפנים אריה דרעי לא חתם על ההמלצות, מה שמביא לעיכוב בפרסום המכרז. בניסיון להוציא את הפרויקט מהבוץ נפגש לוי עם שר הפנים דרעי לפני כמה שבועות וביקש ממנו למצוא פתרון לנושא. לוי העלה הרעיון לפיו משרד השיכון ימליץ על חשיבות המכרז וכך יותר לייעוץ המשפטי להוציא לפועל את המכרז ואת העברת הגבולות.
לוי זימן לפגישה את שרת השיכון יפעת שאשא ביטון וביקש ממנה לחתום על מכתב ההמלצה ואכן, בשבוע שעבר הגיע שאשא ביטון לבית שאן וחתמה על המכתב ששוגר כבר למשרד הפנים. במכתב כתבה שאשא ביטון כי "משרד השיכון תומך בבקשת עיריית בית שאן להעברת חלק מהשטח לתחום השיפוט של העיר שלגביו קיימת הסכמת המועצה האזורית עמק מעיינות. שטח זה ישמש להרחבת העיר ולתכנון שכונות מגורים איכותיות. סגירת מכרזי שיווק אלו מותנית באישורך על העברת השטחים מהמועצה האזורית עמק המעיינות לעיר בית שאן. שיווקים אלו חשובים מאוד להתפתחות העיר בית שאן ולכן אודה לחתימת השר על המלצת ועדת הגבולות".
מלשכת שר הפנים נמסר: "בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה, שר הפנים יכול לחתום על המלצות ועדה גיאוגרפית בתקופת בחירות, רק במקרים שבהם עלולה להיות פגיעה ברשות או שקיים צורך הכרחי. לאור פניית ראש עיריית בית שאן ז'קי לוי לשר הפנים אריה דרעי, הונחתה העירייה להוכיח כי אכן זה המקרה. בהמשך לכך התקבלו במשרד הפנים מסמכים המעידים על אובדן הכנסות ופנייה ממשרד השיכון. משרד הפנים יבחן מול משרד המשפטים אם אכן ניתן להפעיל את סמכות השר במקרה זה".
ז'קי לוי הביע סיפוק מהמהלך ואמר: "הגיע הזמן להוציא את העגלה התקועה מהבוץ. אני מודה לשרה שאשא ביטון ולשר הפנים אריה דרעי על נכונותם לסייע. תוספת של 4,000 יחידות דיור לבית שאן היא בשורה משמעותית ודרמטית לעיר ואין לי ספק שתגרום לשינוי חיובי בבית שאן, להוספת אוכלוסייה חדשה ולהשארת ילדינו בעיר".