במגדל העמק נפתחה מרפאת לילה לרפואה דחופה (רחוב הנשיאים 10, ליד תיכון רוגוזין) שתספק מענה לתושבים במקרים דחופים ובשעות לא שגרתיות בסיוע של מפעל הפיס. פתיחת המוקד היא המשך ישיר לשלל שירותים מצילי חיים שמספקת העירייה לתושבים.
המוקד הרפואי | צילום: דוברות עיריית מגדל העמקהמוקד הרפואי | צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
המוקד הרפואי | צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
(המוקד הרפואי | צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)
"הקמת מרכז לרפואה דחופה במגדל העמק היא חלק מתוכנית פיס בלב הקהילה שמסמנת מגמה חדשה במפעל הפיס – האדם במרכז", אמר יו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי, "מטרת התוכנית היא לעודד את הרשויות המקומיות לנצל חלק ניכר מהתקציב שמעמיד לרשותן מפעל הפיס לטובת פעילויות רווחה קהילתיות בתחומן. מפעל הפיס ימשיך לבנות מבני ציבור לטובת הקהילה ולצד זאת יעמיק את ההשקעה שלו בתחומי הרווחה, כדי לגעת בכמה שיותר אנשים ולשפר את איכות חייהם. אני מברך את עיריית מגדל העמק שהרימה את הכפפה למען תושבי העיר וקורא לערים נוספות להצטרף".
כזכור, בשנה שעברה נחנכה ניידת טיפול נמרץ ראשונה, אשר הצטרפה לאמבולנס, לשלושת אופנועי החירום של מד"א ולכונני התגובה המיידית הרבים הפועלים להצלת חיים בעיר. במקביל בעירייה ממשיכים להילחם למען בריאותם ושלומם של התושבים ונקטו בכמה פעולות כגון: פינוי אסבסט מסוכן ומסרטן מגגות בתים פרטיים ב'נוף העמק', העתקת והטמנת קווי חשמל מתח גבוה בשכונות החדשות והפחתת זרם החשמל והקרינה מקו מתח גבוה בשכונת נוף העמק. "הרשות ניהלה מאבק במשך שנים ארוכות תוך נחישות ודבקות במשימה מתוך דאגה לשלומם ולבריאותם של התושבים", אמרו בעירייה.