ברשות ניקוז ונחלים קישון מנסים בימים האחרונים לפתור את התעלומה - מיהו אמן הגרפיטי שצייר ציורים מרהיבים ביופיים על קירות מעביר המים של נחל המורה, בשכונת עפולה עילית. זאת במטרה להגיע אליו ולהציע לו לצייר גם על קירות מעבירי מים נוספים באזור.
ציור של אמן הגרפיטי שחותם בשם 'ג'וּס' (צילום: שרון צור)ציור של אמן הגרפיטי שחותם בשם 'ג'וּס' (צילום: שרון צור)
ציור של אמן הגרפיטי שחותם בשם 'ג'וּס' (צילום: שרון צור)
(ציור של אמן הגרפיטי שחותם בשם 'ג'וּס' (צילום: שרון צור))
הציורים התגלו בזמן סיור שגרתי של פקח הרשות, מועד שלבי מאכסל, שהגיע למקום לאחרונה ונדהם לגלות אותם: "זו אמנות. לא רואים כל יום כאלה ציורים. ריגש אותי לראות את זה", סיפר שלבי. "הסתכלתי על הציורים בעניין רב. מי שעשה את זה הוא אמן. הוא צייר כל מיני צורות בצבעים שונים. משהו מדהים. הוא חתם בשם 'ג'וּס'. מעניין מי זה. הציורים שלו הפכו את מעביר המים למרשים. זה סוג של אטרקציה".
מנכ"ל הרשות והפקח ליד אחד הציורים (צילום: שרון צור)מנכ"ל הרשות והפקח ליד אחד הציורים (צילום: שרון צור)
מנכ"ל הרשות והפקח ליד אחד הציורים (צילום: שרון צור)
(מנכ"ל הרשות והפקח ליד אחד הציורים (צילום: שרון צור))
מעביר המים של נחל המורה (צילום: שרון צור)מעביר המים של נחל המורה (צילום: שרון צור)
מעביר המים של נחל המורה (צילום: שרון צור)
(מעביר המים של נחל המורה (צילום: שרון צור))
לדברי הפקח שלבי, יש לאמץ את הרעיון וליזום ציורי גרפיטי אמנותיים גם במעבירי מים נוספים באזור. "אסור למחוק את הציורים האלה. בכלל, אני קורא לאנשים לבוא לראות אותם", אומר שלבי. "אני מקווה שנצליח לאתר את האמן הזה".
ציורי גרפיטי נעשים מתוך כוונה לביטוי עצמי. יש גרפיטי שהם ונדליזם, אך יש גם תנועה של ציורי גרפיטי כאמנות, שבאה לייצג שם של אמן. במקומות רבים בעולם הפך הגרפיטי לאמנות מקובלת. בין אמני הגרפיטי המוכרים ביותר ניתן לציין את בנקסי.
מנכ"ל רשות ונחלים קישון חיים חמי מוסיף: "היינו רוצים לאתר את האמן ונשמח לשתף איתו פעולה. הציורים ברמה גבוהה. הם מרשימים מאוד. האמת, זו יוזמה ברוכה. אם הוא ייצור קשר, נעשה איתו פרויקטים בנושא".