מליאת המועצה האזורית עמק יזרעאל בחרה פה אחד בנציגת היישוב אלון הגליל, דליה אייל, לממלאת מקום וסגנית חדשה לראש המועצה. אייל נבחרה לאחר שראש המועצה, אייל בצר, המליץ עליה לתפקיד בפני המליאה.
דלייה אייל. נחושה להצליח | צילום: שרון צורדלייה אייל. נחושה להצליח | צילום: שרון צור
דלייה אייל. נחושה להצליח | צילום: שרון צור
(דלייה אייל. נחושה להצליח | צילום: שרון צור)
"התרגשתי מאוד ושמחתי על האמון של המליאה בי, שפרגנה והצביעה פה אחד", אמרה אייל. "הצגתי את עצמי בפני המליאה, ועכשיו אני צריכה להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד. מצפים ממני להרבה ואני נחושה לקדם את המועצה בחמש השנים הבאות".
בתפקידה כסגנית ראש המועצה תטפל אייל בקהילה ורווחה, חינוך בלתי פורמאלי וקידום היישובים. "אמשיך לחזק את הקשר בין המועצה ליישובים, אפתח אשכולות יישובים, אטפל בהנגשת השירותים ליישובים, בעיקר אלה הנמצאים בקצוות. אחדד את ההקשבה לתושבים ואנהיג מדיניות של דלת פתוחה", אמרה אייל.
במהלך מערכת הבחירות הצהיר ראש המועצה בצר כי אם ייבחר זו תהיה הקדנציה האחרונה שלו בתפקיד. בעקבות כך, וגם בעקבות ההערכה והפרגון הרב שהיא זוכה לו מצד בצר, רבים בעמק מעריכים כי בעוד חמש שנים אייל תתמודד על ראשות המועצה.
"אומרים לעולם אל תגיד לעולם לא. נראה. כרגע אני מסתכלת רק על חמש השנים הקרובות ועל האתגרים שניצבים בפניי ובפני המועצה. אני אדם של עשייה וזה מה שמדבר אליי", אמרה אייל.
על הבחירה באייל אמר בצר: "דליה היא אשת עשייה, שמחוברת מאוד ליישובים".
בתוך כך, בצר לא המליץ לבחירת המליאה על סגנו השני, והודיע כי במליאה הבאה יבחר את אחד מנציגי הקיבוצים לסגנו. הסיבה לכך היא הסערה סביב ההחלטה של בצר לא להמליץ על עידו דורי, מקיבוץ עין דור, לקדנציה נוספת בתפקיד סגן ראש המועצה וההערכות כי ימליץ על סגן נוסף מיישוב קהילתי. בעקבות כך, הופעלו עליו לחצים רבים מצד נציגי הקיבוצים. "אין לי כרגע מועמדים. מה שבטוח אבחר את הטוב ביותר", אמר בצר.