משלחת של כ־14 רופאים מסין תתחיל מחר, שישי, את ההשתלמות בבית החולים העמק, שתימשך כשלושה חודשים. זו תהיה המשלחת הרביעית כבר שמגיעה לבית חולים העמק. ההשתלמות תהיה למטרת צפייה בלבד והמחלקות שבהן בחרה המשלחת להשתתף הן מחלקות הנשים והפוריות, גאסטרו, רנטגן, אורתופדיה, אונקולוגיה ואורולוגיה. הסינים יתגוררו במגורים של בית החולים במהלך שלושת החודשים האלה.
צילום: מרכז רפואי העמקצילום: מרכז רפואי העמק
צילום: מרכז רפואי העמק
(צילום: מרכז רפואי העמק)
הגעת המשלחת מסין נעשית דרך חברה ישראלית שמעורבת עסקית בכמה תחומים בסין. "אנחנו מכינים תוכנית לכל הצוותים והמחלקות שנערכות בהתאם. יהיה ליווי מותאם לכל המשתלמים. בדרך כלל מגיעות קבוצות גדולות יותר של כ־25 אנשים, הפעם מגיעה קבוצה קטנה יותר", אמר דוד אלמוג, סגן מנהל בית חולים העמק שאחראי על המשלחת, "זו משלחת שמתואמת עם השגרירות הסינית. יש תוכניות להרחיב את שיתוף הפעולה בצורות שונות עם הצוות הרפואי בסין".
בסיום התקופה ייערך טקס של חלוקת תעודות לכל המשתלמים. "הסינים באים כדי להיחשף לרפואה המערבית ששונה מאוד מהרפואה שלהם, למרות שגם אצלם יש התקדמות יפה מאוד. מבחינתם מדינת ישראל היא אחת המדינות המובילות בתחום הרפואה והם מבינים שיש פה פוטנציאל אדיר" הוסיף אלמוג.