הגרעין התורני ציוני בנצרת עילית פועל ללא לאות למציאת דרכי פעולה למען קליטת ציבור, משפחות וצעירים להתיישב בנצרת עילית ולבנות בה את ביתם.
צוות חשיבה והעמקה של הגרעין התורני ציוני  (צילום: נב"ס)צוות חשיבה והעמקה של הגרעין התורני ציוני  (צילום: נב"ס)
צוות חשיבה והעמקה של הגרעין התורני ציוני  (צילום: נב"ס)
(צוות חשיבה והעמקה של הגרעין התורני ציוני  (צילום: נב"ס))
לפיכך, באחרונה מתקיימים דיונים יסודיים, מעמיקים ורבי משמעות בגרעין התורני ציוני בנצרת עילית בנושא תוכנית חומש בתחום הקליטה, חזון, מטרות ויעדים. לצורך זה ריכז צחי וייס, מנהל הגרעין, בשיתוף יפית מלכא, רכזת הקליטה, וחיים בן שטרית, רכז הקהילה בגרעין, את חברי הגרעין ואנשי חשיבה מחוץ לגרעין לנסות ולפצח את סוד הקליטה האיכותית בנצרת עילית.
"אנחנו ניצבים מול אתגר משמעותי המצריך חשיבה יצירתית ומקורית כי לנצרת עילית יש את כל הסיבות להיות הבית של הנקלטים", אמר צחי וייס מנהל הגרעין.
מהגרעין התורני נמסר כי השיח הער והחשוב התקיים ב'שולחנות עגולים' בדיוני עומק פתוחים וסגורים ובהזמנת אנשי מקצוע המשיקים לקליטה.
"דגל הקליטה הוא מהדגלים החשובים שאנו נושאים עמנו בכל ימות השנה. אנחנו ניצבים מול אתגר רציני ומשמעותי - חיזוק היישוב בנצרת עילית לצד השליחות הלאומית", אמרה יפית מלכה, "נצרת עילית מציעה תעסוקה איכותית, אויר פסגות, חיי קהילה וחברה ולכן אנו פועלים ליצור חוויית קליטה לתושבים חדשים".