ספר חדש יצא לאחרונה לרב העיר נצרת עילית, הרב ישעיהו הרצל שליט"א. הספר שנקרא 'פניני תפילה' הוא השלישי בסדרה שכתב הרב שנקראת 'פרדס ישעיהו'.
הספר השלישי עוסק בענייני תפילה ומופיעים בו ביאורים ורעיונות שונים, חלקם מתוך ספרים ומפי סופרים, לנוסח התפילה. כך למשל תוכלו למצוא שם הסבר למה פותחים תפילות במילים מסוימות ולא במילים אחרות, הבדלים בין ברכות ועוד. כמו בספריו הקודמים גם ספר זה מעוטר בהסכמות של רבנים בכירים.
1 צפייה בגלריה
הרב ישעיהו הרצל. "ספר השאלות והתשובות מתאים לכל אחד" | צילום: שרון צור
הרב ישעיהו הרצל. "ספר השאלות והתשובות מתאים לכל אחד" | צילום: שרון צור
הרב ישעיהו הרצל. "ספר השאלות והתשובות מתאים לכל אחד" | צילום: שרון צור
שני הספרים הראשונים יצאו במהלך תשעת החודשים האחרונים. הראשון נקרא 'ספר חידושים וביאורים בש"ס ובהלכה' והוא מדבר על ביאורים בנושאים שונים. הספר השני נקרא 'שאלות ותשובות בענייני הלכה ומנהג' ועוסק בשאלות המגיעות אל הרב הרצל מאנשים שמחפשים תשובות. השאלות והתשובות שבספר נאספו במשך שנים.
"חיכיתי שנים רבות להוציא את הספרים", סיפר הרב הרצל, "הרעיון עלה כבר כשהייתי בחור צעיר בחצרו של הרבי מליובביץ'. סיפרתי לו על רצוני להוציא ספר והרב אמר לי כי מדובר בעניין גדול וצריך הסכמות לכך מרבנים, ואכן ביקשתי והוצאתי את הספרים. ספרי האחרון 'פניני תפילה' הוא מרענן ומחזק ושווה לכל נפש. בספר השאלות והתשובות יהיה עוד כרך מאחר שלא הכנסתי בו את הלכי טהרת המשפחה כי רציתי שיהיה אפשר להעניקו כמתנת בר מצווה והלכות טהרת המשפחה לא מתאימות. בימים אלו החלק הרביעי נמצא כבר בדפוס", מספר הרב בהתרגשות.
הרב הרצל סיפר השבוע כי הוא מתרגש מאוד מיציאת הספרים לאור. "זה סוג של חותם, מרגש אותי להוציא ספרים בפרט כשאנשים מגיעים אליי ומספרים לי שהם נהנים מהספרים. ספר השאלות והתשובות למשל מתאים לכל אחד כי אלו שאלות שרב נשאל כל יום", הסביר הרב.
כאמור ספר חדש ונוסף בדרך, ולדברי הרב מדובר בהתחלה מבורכת. את ספרי הרב הרצל ניתן להשיג בחנות ספרים בכיכר מד"א בעיר.