המציאות הקשה של מערכת החינוך בירושלים ממשיכה לשבור שיאים. במיינט ירושלים מדווחים כי בשבועיים האחרונים כ 22 ילדות חרדיות לומדות בחדר מדרגות של בניין ישן בקרית מנחם, סמוך לפחי האשפה. מדובר למעשה במעין מחאה של ההורים על רקע העובדה שהעירייה העבירה את הגן המקורי לשכונה סמוכה, קרית יובל. לטענת ההורים הנסיעה לשם בשעות הבוקר נמשכת עשרות דקות. גיאת, אב לילדה בת חמש בגן סיפר למיינט ירושלים כי כשההורים גילו על המבנה החדש שאליו הם עתידים לעבור, הם החליטו לא לשתף פעולה עם ההחלטה ופשוט להקים גן פיראטי באחד הבניינים בשכונה. מעיירת ירושלים מסרו כי לאורך כל השנים ילדי גן חובה של קרית מנחם למדו בקרית יובל, וכך גם השנה.
הגן בקרית מנחם. צילום: יואב דודקביץ'הגן בקרית מנחם. צילום: יואב דודקביץ'
הגן בקרית מנחם. צילום: יואב דודקביץ'
(הגן בקרית מנחם. צילום: יואב דודקביץ')
הרשתות החברתיות בחדרה רוחשות סביב הקאנביס. אמא שגילתה כי הבן שלה חבר בקבוצה שנקראת "קאנה חדרה" החליטה להעביר מסר לכל ההורים באמצעות מיינט חדרה. מדובר בקבוצה אשר משמשת למכירת קאנביס המקושרת לאפליקציית טלגרם. האם, שפנתה למיינט חדרה, מבקשת לעורר את תשומת לב ההורים לגבי הקבוצות בהם חברים הילדים שלהם.
קאנה חדרה | צילום מסךקאנה חדרה | צילום מסך
קאנה חדרה | צילום מסך
(קאנה חדרה | צילום מסך)
כמה עולה להחליף מנעול בחולון? במיינט חולון מדווחים כי תושבת העיר, בת 81, ננעלה מחוץ לדירתה. האישה הזמינה פורץ מנעולים אליו הגיעה דרך פרטים שהושארו על דלת ביתה. לאחר שהמנעולן פרץ את הדלת והחליף צילינדר הוא חייב אותה על סכום כולל של 4,580 שקלים. ממשטרת ישראל מסרו כי "אנו מאמינים כי החשוד ניצל את גילה של המתלוננת והעובדה שהיתה עם מטפלת שאינה דוברת עברית על מנת לעשוק אותה; ונעשה כל שביכולתנו על מנת להעמיד אותו לדין".
איך קרה שבית הקפה המיתולוגי בהרצליה ב', שאף הוכרז כמבנה לשימור, הפך לכולל מיושן? בית הקפה המפורסם "גלי ים" שהוקם בשנות ה 30 ופעל עד לשנות ה 80, היה מוסד מוכר בעיר, אליו הגיעו מכל האזור למשחקי קלפים, קונצרטים, ריקודים סלוניים וגם הרצאות.
בית הקפה בימי הזוהר (בקטן: המבנה כיום) בית הקפה בימי הזוהר (בקטן: המבנה כיום)
בית הקפה בימי הזוהר (בקטן: המבנה כיום)
(בית הקפה בימי הזוהר (בקטן: המבנה כיום) )
בשנות ה 90 הפך המקום לחנות מכירת רהיטים, הקשתות הוסרו והמבנה שונה. עם סגירת החנות ננטש המבנה למשך שנים, עד שעמותת "חזון מרדכי" רכשה אותו מבעליו. בהדרגה נעשו שינויים במבנה, נפתחו בו ישיבה, כולל ומקווה המשמשים בעיקר חוזרים בתשובה. גליה יבין, מעמותת הרצליה חופשית, סיפרה למיינט הרצליה כי "חגיגת הבנייה והשימוש החורג בבניין שברחוב נורדאו 5 נמשכים חודשים רבים ללא הפרעה. מדובר במבנה היסטורי המיועד לשימור ומוגדר על פי התב"ע לייעוד מסחרי". לפני יותר משנה צורף המבנה לרשימת האתרים לשימור. תמר טוכלר, סמנכ"לית ומנהלת מחוז תל אביב במועצה לשימור אתרי מורשת בישראל גורסת כי יש להחזיר את המבנה לייעודי המקורי. מעיריית הרצליה נמסר כי העירייה מקפידה על איכפת חוקי הבנייה ועל היתרי השימוש במקום. רב הישיבה סירב להגיב.
מאוד בודד. קוסטיס על רקע ביתו, צילום: אלבום משפחתימאוד בודד. קוסטיס על רקע ביתו, צילום: אלבום משפחתי
מאוד בודד. קוסטיס על רקע ביתו, צילום: אלבום משפחתי
(מאוד בודד. קוסטיס על רקע ביתו, צילום: אלבום משפחתי)
מויסיס קוסטיס בן ה 79 מבקש לעבור לקיבוץ, בתמורה הוא מוכן להציע את ביתו האקזוטי באי אגינה לשימוש הקיבוץ, עד שייפרד מהעולם. את מרבית חייו בילה קוסטיס, ניצול שואה, בארצות הברית. כעת, הוא מעוניין לתקן את ה"טעות" ולעלות לישראל. קיקה כהנא, אחייניתו, סיפרה למיינט הקיבוץ כי מרבית הקיבוצים אליו פנה נתנו תשובה שלילית, אך כל מה שהוא מבקש זו דירה קטנה ובתמורה לבית על האי שיכול לשמש את חברי הקיבוץ לחופשות סופשבוע ללא עלות.