שמועה פשטה בימים אלה בטבריה ולפיה בני קרייתי, ראש עיריית טבריה לשעבר, מתכנן לחזור לחיים הפוליטיים בעיר לקראת מערכת הבחירות הבאה. קרייתי לא מאשר את נכונות השמועה אבל גם לא פוסל את האפשרות שישוב בעתיד. "נדמה שכולם שמעו את השמועה הזאת חוץ ממני", הוא אומר ל'ידיעות טבריה'.
טבריה: רגע לפני תוכנית ההבראה - גזבר חדש לעירייה
"לא אמרתי דבר כזה, יש עוד שנתיים עד הבחירות וכרגע זה בכלל לא עולה בדעתי. יש אלי הרבה פניות ואם זה יהיה רלוונטי, אשקול זאת לקראת מועד הבחירות. אני לא שולל חזרה לחיים הפוליטיים, כי יש משהו שלמדתי בחיים - אף פעם לא להגיד 'לעולם לא'".
קרייתי כיהן כראש עיריית טבריה בין השנים 2003-1998 וראש העיר המכהן, יוסי בן דוד, שימש אז כסגנו. לאחר קדנציה אחת בחר לפרוש ולא התמודד על קדנציה נוספת. זוהר עובד נבחר בבחירות 2003 כמחליפו. למרות פרישתו מן העיסוק הפוליטי, הביע קרייתי נכונות לאחר בחירתו של בן דוד לראשות העיר לסייע בפעילות העירונית.
יו"ר האופוזיציה כיום במועצה, ציון פיניאן, היה ממלא מקומו של קרייתי בתקופת כהונתו כראש עירייה. הוא מספר כי קרייתי הצליח לנהל את העירייה מול אופוזיציה שהוא מגדיר "חזקה מאוד", בראשות צביקה כהן מסיעת ש"ס, לצד אנשים כמו שמוליק חרמש (המכהן כחבר מועצה גם כיום) ואשר יעיש (אביו של זיו יעיש, המכהן כיום כחבר מועצה). לדברי פיניאן, הקדנציה הסתיימה בהצלחה - ובכל זאת בחר קרייתי, מסיבותיו האישיות, שלא להתמודד על קדנציה נוספת. "אילו התמודד, ייתכן שהמערכת הפוליטית בטבריה היתה נראית אחרת", הוא אומר.
לאחר פרישתו מהעירייה עזב קרייתי את טבריה ועבר להתגורר בתל אביב. מאז המשיך בפעילות במספר תחומים; מלבד עיסוקו כעורך דין, הוא חבר בוועד המנהל של אגודת ידידי המרכז הרפואי 'פוריה', מוביל זה כעשור את פרויקט הקמפוס החדש של מכללת צפת ועומד בראש 'קרן ילדי ישראל', שאותה ייסד כדי לתמוך בילדים ממשפחות מוחלשות ובמוסדות של החינוך המיוחד. בימים אלה הוא מצטרף בשנית לוועד המנהל של מכללת עמק הירדן.
כמשקיף מהצד, יש לקרייתי הרבה מה להגיד על הנעשה באזור ברמה המדינית. "הצפון ישֵן בזמן שדברים קורים ואף אחד לא סופר אותו", הוא אומר. "צריך להתארגן לפעילות הרבה יותר אקטיבית בכל מה שקשור לאזור. מצַעֵר שנכון לרגע זה, הציבור לא מתעורר ומפשיל שרוולים".