עיריית נצרת עילית רכשה לאחרונה סוכות אבלים, במטרה להשאילן ללא תשלום לתושבים בעת הצורך. מאחורי היוזמה עומד הרצון לסייע לתושבים בשעה הקשה בחייהם, כשהם נאלצים להתמודד עם אובדן קרוב משפחה אהוב, ובתוך הכאב העצום מוצאים את עצמם עסוקים בעניינים לוגיסטיים הקשורים בארגון ה'שבעה'.
עובדי עיריית נצרת עילית מודאגים: "כולם פוחדים ללכת הביתה"
"תושב שביתו קטן מלהכיל את ציבור המנחמים צריך רק להרים טלפון לעירייה, וסוכת האבלות תגיע אליו עם עובדי העירייה ותעמוד לרשותו בתקופת האבל", הסביר ראש העירייה רונן פלוט את היוזמה החדשה. "זהו שירות בסיסי שהעירייה צריכה לספק, ואני מתקשה להבין כיצד לא סופק כבר מזמן".
סגן ראש העיר אלכס גופמן ועוזר ראש העיר יוסי נימלמן הוציאו את היוזמה לפועל, ולאחרונה רכשה העירייה כמות של סוכות אבלים בצירוף שולחנות וכיסאות. העירייה תספק במידת הצורך גם מֵחַמים, תנורי חימום, סידורי תפילה, ספרי תהילים ופריטים משלימים. בניגוד לערים אחרות, שמספקות בעיקר סוכות אבלים פתוחות, בעיריית נצרת עילית דאגו לאוהלים סגורים עם חלונות, המונעים חדירת אוויר קר וגשם לתוך הסוכה - יתרון מהותי בעיר שהחורף בה קר מאוד.
הציוד יאוחסן במחסני העירייה ויושאל ללא תשלום. "אנחנו מקווים שיהיה כמה שפחות שימוש בציוד, שיעלה אבק במחסני העירייה", הוסיף פלוט.
שלומי ששון, תושב העיר שאיבד לא מזמן את אביו, מרוצה מהיוזמה החדשה. "זה צעד חשוב ומשמעותי", אמר, "לא פשוט לדאוג לדברים האלה בזמן אובדן. אני יודע שגם בערים אחרות העירייה מסייעת בסוכת אבלים במקרה הצורך, וטוב שגם פה חשבו על זה".