תושבת מגדל העמק תובעת את העירייה בטענה כי מעדה בגרם מדרגות לא תקין באחד הרחובות ונאלצה ללדת בלידה מוקדמת פג, שסובל מבעיות התפתחותיות.
תביעה: נפלה ושברה את ידה כתוצאה מצפיפות בחנות
על פי כתב התביעה היתה האשה בדרכה אל מכולת שכונתית. בהגיעה לגרם המדרגות היא מעדה ונפלה בפתאומיות על מדרגה שבורה באחד מרחובות העיר וספגה מכה קשה. כתוצאה מהנפילה, כך על פי התביעה, חשה כאבים עזים בכל חלקי גופה, לחץ בבטן התחתונה וכאבים בגב התחתון. בשל עוצמת הנפילה והכאבים פנתה האשה לבית החולים 'העמק', שם אובחן כי קיבלה מכה חזקה באגן. היא שוחררה לביתה, כך על פי התביעה, עם המלצה על שמירת הריון עד הלידה.
על פי התביעה, מיום הנפילה ועד למועד הלידה המשיכה האשה לסבול מלחצים רציפים, אי־נוחות וכאבים, עד שכעבור כחודש אושפזה במיון יולדות בשל צירים מוקדמים. עוד באותו היום, כך על פי התביעה, עברה האשה ניתוח קיסרי וילדה בלידה מוקדמת בן, ששהה בפגייה במשך כחודשיים, אשר במהלכם חווה בין היתר דום נשימה.
בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בהרצליה, באמצעות עורכת הדין גלית קרנר, נטען כי האשה נפלה בגלל גרם מדרגות לא תקין כתוצאה מרשלנות העירייה, אשר כשלה בתחזוקה, לא תיקנה, לא התריעה על הסכנה ונהגה ברשלנות, תוך סיכון התובעת ודרי המקום.
כתוצאה מהנפילה, טוענת האשה בתביעתה, היא נאלצה ללדת בשבוע ה־28 להריונה פג, הסובל מפגיעות המתבטאות בין היתר בבעיות בכל תחומי ההתפתחות, בשינה מעטה וקטועה, בקשיים באכילה ועוד - הכל כתוצאה מרשלנות העירייה, שהיתה צריכה להימנע מבעוד מועד. סכום התביעה עומד על 2.5 מיליון שקל.
מעיריית מגדל העמק נמסר בתגובה: "התביעה הועברה לחברת הביטוח להכנת כתב הגנה. במקביל, העירייה תלמד את האירוע ותפעל בהתאם לממצאים וההמלצות בצירוף איחולי החלמה ורפואה שלמה למשפחה". טרם הוגש כתב הגנה.