בית המשפט המחוזי בנצרת ביטל לאחרונה עיקול שהטילה עיריית בית שאן על חשבון הבנק של אישה בגין חוב ארנונה מלפני כ־15 שנה, בסך של של כ־51 אלף שקל.
חשיפה: "אנחנו רוצים שהאסלאם ישלוט כאן" בעלי הרכב יפוצו: הדלק בתחנה היה מהול במים תובעים 50 אלף שקל: מכרו לנו גור כלבים עיוור
מפסק הדין עולה כי האישה קיבלה בתחילת 2014 להפתעתה הודעה מהבנק שלה, בה נמסר לה כי עיריית בית שאן הטילה עיקול על חשבונה בגין חובות ארנונה שחבה לעירייה על דירה בה התגוררה בעבר.
בפסק הדין נכתב כי בעקבות העיקול שהוטל על חשבונה הגישה האישה לבית המשפט תביעה נגד העירייה ובה ביקשה לבטלו עקב התיישנותו. עוד טענה כי העירייה פעלה בניגוד לדין ובחוסר תום לב, וכי חל שיהוי מהותי של העירייה בגבייתו. בנוסף, ביקשה מבית המשפט לחייב את העירייה לשלם לה פיצוי כספי בגין הנזק ועגמת הנפש שנגרמה לה לטענתה.
עוד הוסיפה האישה במסגרת טענותיה כי היא אינה מתגוררת בבית שאן מאז סוף שנות ה־90, וכי עדכנה במשרד הפנים בשנת 2004 את כתובת מגוריה לעיר במרכז הארץ.
עיריית בית שאן טענה מנגד בבית המשפט כי במשך כל השנים היא פעלה בכל האמצעים החוקיים שעמדו לרשותה לצורך גביית חוב הארנונה בהתאם לכתובות שהופיעו במשרד הפנים. עוד הוסיפה וטענה העירייה כי חובותיה של האישה לא התיישנו.
השופט שאהר אטרש מבית המשפט המחוזי בנצרת החליט, כאמור, לקבל את התביעה באופן חלקי, הורה לעירייה לבטל את כל הליכי הגבייה שנקטה נגד האישה וכן לבטל את העיקול שהטילה על חשבון הבנק של האישה. עם זאת, הוא לא חייב את העירייה לשלם לה פיצוי.
מעיריית בית שאן נמסר בתגובה: "חובתה של העירייה כלפי כל תושביה למצות פעולות נגד סרבני תשלום על מנת שלא יקרה מצב שמי שאינו משלם זוכה על חשבון המשלמים. במקרה זה היו נסיבות מיוחדות, שכתוצאה מהן פעלה העירייה רק נגד בן זוגה לשעבר של האישה. העירייה תמשיך במאמציה לגבות את החוב".