שמונה צוללנים גויסו לעזרת המשטרה כדי למשות מהירדן כספת גנובה, לאחר ששני פורצים נתפסו והודו במעשה. הפורצים, דורון אלגרבלי וגבי עמר מקרית שמונה, ששיתפו פעולה בפריצות ובגניבות מבתים בעיר, הורשעו על פי הודאתם ונשלחו למאסר בשני גזרי דין שניתנו השבוע בבית משפט השלום בקרית שמונה.
בעל חנות בנצרת סירב לבטל עסקה - וישלם ביוקר מנע אסון: רץ לרכב שהידרדר והציל את הפעוטה השחר העולה התפשרו ויכתבו: "בטעם שוקולד"
על פי כתבי האישום שהוגשו נגדם, בין השניים הייתה חלוקת תפקידים ? עמר היה הנהג ואלגרבלי הפורץ. הם הורשעו בשלושה מעשי פריצה, שאחד מהם התרחש בבית פרטי ברחוב הרצל בעיר. אלגרבלי טיפס על צינור הביוב ונכנס דרך המרפסת. הוא הצליח לאתר בדירה כספת שבאותה עת הכילה 1,300 דולר, 1,000 יורו ותכשיטים. אלגרבלי עקר את הכספת ממקומה, קשר אותה בכבל חשמלי ושלשל אותה למטה, שם חיכה עמר והעמיס אותה למכונית.
כשהכספת ברשותם נסעו השניים לביתו של עמר, שם פרצו אותה והוציאו ממנה את הכסף והתכשיטים. מאוחר יותר נסעו לנהר הירדן והשליכו אותה למי הנהר. משם המשיכו לטבריה והמירו את הכסף שלקחו, בסך 8,000 שקל.
חקירת המשטרה הובילה למעצרו של אלגרבלי ולאחר מכן גם של עמר. במשטרה ידעו שהכספת מהווה ראיה משמעותית שיכולה לסייע בהרשעה של שני הנאשמים, לכן גויסה לחקירה גם יחידת הצוללנים של המשטרה.
בית המשפט דן בשני כתבי האישום ובטענות הצדדים. הוא עשה אבחנה בין אלגרבלי שפרץ בפועל לדירות לבין עמר שהיה רק המסייע. בגזר הדין של עמר סבר השופט כי אין מקום להיענות לדרישת המשטרה לחלט את רכבו, זאת מפני שהוא משמש להסעת אמו הקשישה. על עמר נגזרו 13 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 15 אלף שקל. בטיעונים לעונש נכתב כי "מדובר בנאשם אשר תורם לקהילה, הודה בהזדמנות הראשונה וחסך מזמנו של בית המשפט".
עורכי דינו של עמר, עידית רייכרט ותומר שוורץ, הדגישו שיחסית לחומרת העבירות מדובר בגזר דין מקל, זאת מפני שהצליחו להפחית מחומרת האישומים עקב קשיים של התביעה בהצגת הראיות.
אלגרבלי, לעומת זאת, ספג עונש כבד יותר. על פי גזר הדין אחד השיקולים היה ההרשעות הקודמות שלו ? 24 במספר ? שנזקפו לחובתו. אלגרבלי טען להגנתו כי העבירות הרבות נעשו בלית ברירה על רקע מצוקה אישית, אך השופט לא ראה בכך עילה להקלה בעונשו. "הגיע העת להרחיק את הנאשם מהמרחב הציבורי ומבתי אזרחי המדינה התמימים לתקופה ממושכת", כתב השופט, וגזר עליו 52 חודשי מאסר בפועל (מהם 12 חודשים מימוש של מאסר על תנאי בגין עבירות קודמות), 18חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 3,000 שקל. עורך דינו של אלגרבלי, בני הראל מהסניגוריה הציבורית, טען כי גזר הדין חריג בחומרתו וכי הוא שוקל להגיש ערעור.