היחידה להתפתחות הילד בקרית שמונה נאבקת מזה זמן רב על קיומה, ופעלה בתקשורת ובכנסת בניסיון להשיג תקציבים. היחידה הגיעה למצב בו כמעט לא יכלה לשלם משכורות לעובדים, עד שהשבוע הושגה התרומה שהצילה את המקום.
השבוע צלצל הטלפון בלשכת ראש העירייה ניסים מלכה. על הקו היה איש העסקים נוחי דנקנר. דנקנר בישר למלכה, כי קרן IDB, שבראשה הוא עומד, החליטה להקצות ליחידה להתפתחות הילד סכום של 230,000 שקלים. "בשלב זה מדובר בסכום חד פעמי", הבהירה סגנית ראש העירייה יפעת שאשא ביטון, "אבל אנחנו מאמינים שדנקנר נוכח בתרומה החשובה שיש ליחידה להתפתחות הילד לכל האזור, ולכן ישתדל לתמוך בה גם בהמשך".
התרומה של קרן IDB הגיעה ממש בדקה התשעים. "היינו כבר על סף אי יכולת לשלם משכורות", סיפר השבוע יו"ר העמותה, יענקל'ה גאלי. "ניהלנו את המאבק הזה בכל החזיתות והגענו גם לכנסת. אני שמח על הבשורה, ואני מקווה שהכסף אכן יועבר. הוא יאפשר לנו לשרוד בחודשים הקרובים, למרות שזה כמובן רק פתרון חלקי. צריך לבנות מודל הפעלה שבו יש תקצוב קבוע מהעירייה, מהמועצות האזוריות והמקומיות ומקופות החולים. בעירייה הבטיחו שהחל מתקציב 2010 הנושא יוסדר. מכיוון שאנחנו שבעי אכזבות, אנחנו מוכנים לשמוח, רק כאשר הכסף נכנס לחשבון הבנק".