דנה (שם בדוי), בת 15, תלמידה בפנימייה באיזור, נפלה קורבן למקרה אונס קשה בין כתלי בית הספר. מאז, הפכו חייה וחיי משפחתה לגיהנום. לאחר שאזרה אומץ להתלונן במשטרה, החלו להגיע איומים על חייה, ובשבוע שעבר התבשרה כי עובד בית הספר החשוד באונס, יחזור לעבוד בבית הספר.
דנה סיפרה לחוקרי המשטרה כי בחודש ינואר, לאחר שנפרדה מחבריה בסוף שיעור חינוך גופני, הלכה לבדה בשביל בית הספר, ואז התנפל עליה עובד הפנימייה, גרר אותה לפינת מסתור וביצע בה מעשים מגונים. דנה קפאה, ולאחר זמן שנדמה כנצח, הותיר אותה המומה וכואבת, ונמלט מהמקום, תוך שהוא מאיים עליה שלא תספר לאיש.
דנה, אחוזה פחד מהתוקף, לא סיפרה לאיש. אבל מצבה הבריאותי התערער, ומדי בוקר התעלפה כשהגיעה לשטח בית הספר. הוריה לקחו אותה לסדרת בדיקות רפואיות. בחודש מרץ השנה, נתנה הילדה מכתב לאביה שמגולל לפרטי פרטים את האונס שעברה, אך לא חושף את זהות התוקף. "זה היה אחד הימים הקשים שחוויתי בחיי", מספר אביה. "זה כאב שחודר לך ללב ומפרק אותו לגורמים. יצאתי לשטח הפתוח והתחלתי לצרוח".
הוריה של דנה פנו למחנכת של דנה, כדי לספר לה על המתרחש, ובהמשך סיפרה דנה בעצמה למנהלת. אך המנהלת כנראה לא הוטרדה במיוחד מן הסיפור, שכן טסה עוד באותו יום לחו"ל מבלי להעביר את הנושא לטיפול של גורמים מוסמכים.
רק כעבור מספר חודשים, בחודש אוקטובר השנה, הצליחו הוריה של דנה לשכנע אותה להגיש תלונה רשמית במשטרה. בעדותה נחשפו מעשים קשים נוספים הקשורים לאיום על חייה בתוך כותלי בית הספר לטענתה, בשל תלונותיה. "אני לא ידעתי מהעניין, אולם בחקירה דנה סיפרה שהגיע בחור גבוה בתוך בית הספר ואיים על חייה ואמר לה 'את לא מכירה אותי, אבל אני מכיר אותך, כדאי לך לסתום את פה או שנהרוג אותך'. בהמשך שוב איימו על חייה של בת ה-15 - "אם תספרי מה שהיה, אנו נהרוג אותך".
זמן קצר אחרי תלונתה במשטרה, נעצר החשוד, אך שוחרר למעצר בית של חמישה ימים.
בשבוע שעבר הסתבר כי מסכת הייסורים לא תמה. תיק החקירה עדיין במשטרה והוריה של דנה זומנו לשיחה עם ההנהלה, שם נאמר להם כי מכיוון שהחשוד טרם הורשע, הוא יוכל לחזור לעבודתו בבית הספר.
הסיפור המלא מתפרסם השבוע ב'ידיעות טבריה', 'ידיעות העמק' ו'ידיעות קריית שמונה'