בגיל 42, הגשימה רותם הראל חלום, והחלה להגיש תוכנית רדיו, בה היא מספרת בין היתר את סיפור חייה הלא פשוט. הראל, לקוית שמיעה החיה עם בת זוג וארבעה ילדים ביישוב הקהילתי אלון הגליל, לא מאמינה איך שפר עליה מזלה כל כך.
לפני מספר חודשים נתקלה בהודעה על פתיחת קורס שדרי רדיו במכללת עמק יזרעאל, והחליטה להגשים חלום ישן. "נורא רציתי לשדר את המוסיקה שלי שאני אוהבת. הרגשתי שיש לי מספיק סיפורים אישיים לספר והרגשתי נוח מול המיקרופון והתקליטייה. הכול היה לי טבעי".
הראל העניקה לתוכנית האישית שלה את השם 'נגיעות', "משום שאני נוגעת בתחומים רבים בתוכנית וגם כי אני שואפת לגעת באנשים", היא מסבירה. "השיח על נושא הקהילה ההומו לסבית בצפון חסר. לא מדברים על זה מספיק בתקשורת וחבל. אני שואפת להעלות את מודעות הציבור לאוכלוסייה הזו, ולגרום לאנשים לקבל אותם כשווים בין כולם".
הראל ובת זוגה מגדלות ארבעה ילדים. הראל היא אמם של התאומים בני השש וחצי, ובת זוגה היא אמם הביולוגית של התאומים הקטנים שנולדו לפני שנה וחצי. "הילדים הגדולים מבינים שאין להם אבא, אבל במקום יש להם שתי אמהות. כשילדים שואלים אותם למה אין להם אבא, הם עונים שיש להם שתי אמהות. זה נראה להם טבעי. אנחנו מנהלות בית די נורמאלי ונורמטיבי", מספרת הראל.
זמן קצר לאחר היציאה מהארון, החלה לסבול מירידה חדה בשמיעה. היא החליטה שלא לעבור ניתוח, אך לקראת הפיכתה לאם הבינה את חשיבות הטיפול בבעיה. "היה לי קשה לקבל את זה שבגיל כה צעיר אאבד את השמיעה, אבל כשהבנתי שלא אוכל לשמוע את הילדים שלי, טסתי לרכוש מכשירי שמיעה".
ומה החלום? מבחינתה של הראל, החלום כבר התגשם. היא ממשיכה לתכנן ומקווה שיום אחד יהפוך הרדיו גם למקור פרנסה. בנתיים, מספרת הראל, היא לומדת המון מהעיסוק ברדיו, גם ברמה הרגשית והחווייתית.