עובדי המועצה המקומית חצור הגלילית הפגינו היום (ג') במחאה על אי תשלום משכורות חודש ספטמבר. מי שמשך את תשומת הלב היה דווקא ראש המועצה, שמעון סוויסה, שבחר לקשור עצמו בשלשלאות לדלת המועצה. סוויסה מבחינתו ניסה להסית את האש כנגד משרד הפנים, אך העובדים חושבים אחרת.
במשך כל השבועות האחרונים התנהל מו"מ בין ועד העובדים לבין ראש המועצה, שמעון סוויסה. סוויסה איים, וגם ניסה לפטר את יו"ר הוועד, הרצל רנסבר. אבל כשהבין שאין בכוחו למנוע את השביתה, הוא החליט לעשות תרגיל פופוליסטי ולהצטרף אליה. סוויסה חזר על המנטרה הקבועה שלו, שהכול בגלל משרד הפנים שקיצץ במענקי האיזון.
את האימהות שילדיהן לא יכולים ללכת לגן, בגלל שהסייעות לא עובדות, כל זה לא מעניין. הן שילמו את אגרת החינוך, ותוספת ליום מלא, והן לא מקבלות את השירות המגיע להן. היום הן הצטרפו לעובדי המועצה במחאה שלהם.
שמעון סוויסה כבול בין כל שלטי המחאה (צילום: אביהו שפירא)
סוויסה: "משרד הפנים קיצץ את מענק האיזון באופן חד, וזה פוגע בראש ובראשונה ביישוב כמו חצור הגלילית, שמקורות ההכנסה העצמיים שלו קטנים באופן משמעותי מיישובים אחרים. זו הסיבה המרכזית למשבר שבו אנו נמצאים".
האופוזיציה מבחינתה תוקפת את סוויסה, וטוענת כי כל הרשויות ספגו את הקיצוצים במענקי האיזון, ורק בחצור יש משבר כה קשה, והם מטילים את כל האחריות למשבר על כתפיו של סוויסה.
יו"ר ועד העובדים, הרצל רנסבר: "ראש המועצה הבטיח הבטחות ולא עמד בהן. יש כאן עובדים שאין להם ממה לקנות אוכל לילדים. ראש המועצה צריך לפתור את הבעיות שלו עם משרד הפנים, בשביל זה הוא נבחר. אנחנו לא מתכוונים לוותר על מה שמגיע לנו".
את תגובת משרד הפנים לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הכתבה.