הורים בקריית טבעון יוזמים את הקמתו של בית ספר תיכון אנתרופוסופי. מספר הורים שילדיהם התחנכו במוסדות יסודיים בהם הונהגה השיטה החינוכית האנתרופוסופית פנו אל ראש המועצה דודי אריאלי בבקשה לפתוח בית ספר תיכון ביישוב, על מנת לאפשר לילדיהם להמשיך וללמוד גם בתיכון ברוח השיטה הייחודית.
החינוך האנתרופוסופי הידוע גם בכינויו חינוך ולדורף, נוסד בתחילת המאה על ידי המחנך, הפילוסוף והוגה הדעות רודולף שטיינר. בית הספר הראשון הוקם כבית ספר לילדי פועלים במפעל 'ולדורף-אסטוריה' בעיר שטוטגרט שבגרמניה. מאז, צמחה תנועת בתי ספר ולדורף מאוד, וכיום קיימים מאות בתי ספר ואלפי גנים ברוח חינוך ולדורף ברחבי העולם כולו.
בארץ החל חינוך זה את דרכו עם החינוך המיוחד בבאר שבע ובגבעת המורה ואחר כך נוסדו הגנים הראשונים בירושלים ובהרדוף. בית הספר ולדורף בהרדוף היה בית הספר היסודי הראשון בארץ ואליו הצטרפו אחר כך בית הספר 'אדם' בירושלים ובית ספר שקד' בטבעון. כיום עובדים בשיטה זו כ-11 בתי ספר ויותר מ–70 גני ילדים בכל רחבי הארץ.
"הילדים שלנו מסיימים את כיתה ח' בטבעון בבית ספר שקד ואם אנחנו רוצים שימשיכו בתיכון אנתרופוסופי הם חייבים לנסוע להרדוף או יגור", אמרה מריסה וצלר, אחת האמהות. "כיוון שאנו מאמינים שהנוער ימשיך להיות פעיל בקהילה בה הוא גדל והתחנך, החלטנו לנסות ליזום את המשך לימודיהם ביישוב".
איתי פז, אחד ממורי התיכון בהרדוף שנרתם לסייע להורים, מספר כי בית הספר מהווה בית לאינדיבידואל ולקבוצה שבו יכולים לרכוש מיומנויות חברתיות בשילוב עם עשייה ועם תהליכים לימודיים.
"נוסף לתכנים המוכרים בתכנית הלימודים תלמידים שיסיימו את הלימודים בתיכון האנתרופוסופי יצאו עם הכשרה מקצועית באומנויות לחימה, הכשרה בניווט, בספורט ימי וטיפוס, הכשרה בסיסית במכונאות רכב, בתיאוריה ונהיגה וכן לימוד ברמה גבוהה מאוד של ערבית מדוברת", אמר פז.
בשנת הלימודים הקרובה מעוניינים ההורים לפתוח בין שתיים לשלוש כיתות ט' ולקלוט כ-45 תלמידים כשהרישום יחל בתחילת חופשת הפסח.
איציק לב, אחד ההורים המעורבים ציין: "הלימודים ברובם ממומנים על ידי ההורים אך עלותם אינה גבוהה ביחס לבתי ספר אחרים וישנה אפשרות לקבל מלגה לילדים שידם אינה משגת".
ההורים פנו את ראש המועצה וזה הביע את נכונותו לסייע. נשקלת אפשרות לאתר מבנה שישמש את הכיתות כאשר האופציה המועדפת על ראש המועצה היא לנסות ולשלב את הכיתות כיחידה אוטונומית בתיכון אורט גרינברג ביישוב. "ראש המועצה מאוד מעודד מן העובדה שמתקיים דו שיח פתוח בין שני בתי הספר והוא מקווה שהוא יצלח", נמסר מלשכתו של אריאלי.