בחודש יולי האחרון התאבד חשב השכר בעיריית צפת, ניסים זגורי, ומאז ניתקה העירייה קשר עם בני משפחתו. משכורתו האחרונה לא שולמה וסכום הפיצויים לא הועבר למשפחה. הם ביקשה הסברים מהעירייה, אך לא נענתה. המשפחה, שטרם קיבלה הסברים על כל הפרשה, חיה באי וודאות, ונלחמת בשמועות הקושרות את נסים ז"ל לאי סדרים כספיים כביכול בעירייה.
ב-28 ליולי 2008 בשעות אחר הצהריים, התקיימה הלווייתו של ניסים זגורי ז"ל, בבית העלמין העירוני בצפת. ההלוויה התקיימה מספר שעות לאחר שנודע על המקרה בו הוא שלח יד בנפשו. במהלך ההלוויה נשא ראש עיריית צפת דאז, ישי מימון, בהם אמר: "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו למה זה קורה לנו. אנחנו צריכים להפסיק להסתכל רק על עצמנו, לצאת מתוך דלת אמות של כל אחד ואחד, ולראות כיצד אפשר לסייע לכל אחד שנמצא לידינו".
למרות הדברים המרגשים האלה, עיריית צפת עד היום לא גילתה רגישות, ולא נחלצה לסייע למשפחתו של ניסים זגורי. עורך הדין המייצג את המשפחה, משה חניא, ניהל תכתובת מול העירייה החל מאוגוסט 2008 ועד לימים אלה. עד היום לא התקבלה שום תשובה מהעירייה, לא זו שהייתה תחת ניהולו של ישי מימון, ולא זו שאותה מנהל אילן שוחט.
ב-11 באוגוסט כתב עו"ד חניא לגזבר העירייה, משה מדר, בו הוא מבקש להעביר את משכורתו האחרונה של נסים ז"ל לבני משפחתו ובכך לאפשר להם לממן את הוצאות הקבורה ושאר העניינים הנלווים. אך העירייה לא השיבה. חודשיים לאחר מכן ניסה עו"ד חניא שוב, אך גם הפעם ללא הואיל.
ניסיונו האחרון של חניא היה ב-3 לפברואר 2009. בין שאר הדברים כתב עו"ד: "עד היום איש לא טרח מהעירייה, להזמין את הח"מ כבא כוחם עם האחיות ולהסביר להם, מה החשדות, ומדוע לא יועברו כספי השאירים בשלמותם להם כיורשות, שכל רצונם הוא להנציח את זכרו כאיש יקר, אשר טרם הספיק להביא זרע לעולם".
החשדות עליהם מדבר עו"ד חניא, הם אולי הדבר המכאיב ביותר בכל הסיפור הזה, עבור אחיותיו של ניסים זגורי. עבורן הוא היה דמות שאין בה רבב לאורך כל 58 שנות חייו, ועניין החשדות היה מכה כפולה ומכופלת.
כאשר התאבד נסים, מנעו השוטרים מבני המשפחה לראות את המכתב שהשאיר, ורק אמרו שהוא ציין במכתבו שהיה חולה. אלא שכבר באותו יום בו התגלה דבר מותו של זגורי התפרסמו בתקשורת ידיעות שרמזו על כך שנסיבות מותו קשורות לאי סדרים כספיים שהתגלו בעירייה.
יומיים למחרת הגיע מדר לנחם את המשפחה ואמר כי נמצא בעירייה גרעון של 300 אלף שקל, אך ראש העירייה היוצא, ישי מימון, הכחיש את הדברים בתוקף.
מעיריית צפת נמסר בתגובה: "החומר בעניינו של זגורי נחקר על ידי משרד הפנים והמשטרה. המסקנות ברורות, אולם מאחר והצד השני אינו בחיים אין מה לעשות עם מסקנות החקירה. מה שברור שלא ניתן להעביר כסף למשפחה בשל המסקנות".
הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות קרית שמונה'